شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:48 منتشر شده در مورخ: 1400/01/07 شناسه خبر: 1719721
فرمانده سپاه ناحیه اراک:

۶ میلیارد تومان کمک مردم استان مرکزی به سیستان و بلوچستان ارسال شد

۶ میلیارد تومان کمک مردم استان مرکزی به سیستان و بلوچستان ارسال شد
مهجوری گفت: جمعا در طی ۵ مرحله بیش از ۶ میلیارد تومان توسط خیرین و مردم استان مرکزی برای مردم استان سیستان و بلوچستان ارسال شده و سعی داریم این اقدامات ارزشمند ادامه پیدا کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ سرهنگ پاسدار محمد مهجوری فرمانده سپاه ناحیه اراک در آیین ارسال پنجمین محموله کمک های خیرین و مردم شهر اراک به مناطق محروم سیستان و بلوچستان گفت: یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی طنین انداز کردن فرهنگ جهادی در جامعه بود که از دفاع مقدس شروع شده و امروز خوشبختانه جوانان با این فرهنگ آمیخته شده اند.

وی افزود: گروه های جهادی با مولفه های ایمان به خدا، مجاهدت، به کارگیری همت و بصیرت به دنبال عملیاتی کردن بیانات مقام معظم رهبری هستند و بیانات ایشان را همچون چراغی پرفروغ همواره در مسیر می بینند.

فرمانده سپاه ناحیه اراک اظهار کرد: در طی این سال ها نتایج اردوهای جهادی و حرکت هایی که در این قالب انجام می شود به وضوح ثابت کرده اینگونه حرکت ها بستری اثرگذار و فناوری برای تربیت جوانان کشور و ساختن آنها جهت حرکت در آینده است و لذا اهمیت بسیاری دارند.

وی با بیان اینکه گروه های جهادی به عنوان سفیران تلاش و خدمت رسانی به دنبال توسعه این حرکت های ارزشمند هستند،گفت: این توسعه هم از نظر وسعت جغرافیایی و هم از نظر کیفیت و کمیت عرصه های فعالیتی است.

مهجوری با اشاره به اینکه از سال گذشته با توجه به اعلام آمادگی که برخی از خیرین و مردم برای کمک و خدمت رسانی به مناطق محروم سیستان و بلوچستان داشتند،افزود: گروه های جهادی شهر اراک برای خدمت به این مناطق سازماندهی شدند که در طی مراحل مختلف علاوه بر ارسال کمک های خیرین و مردم شهر استان مرکزی در این مناطق حضور پیدا کردند.

وی بیان کرد: در ایام نوروز سال ۱۴۰۰ پنجمین مرحله از ارسال کمک های مردمی و خیرین استان مرکزی و شهر اراک به مناطق استان سیستان و بلوچستان انجام شد که در این مرحله بیش از ۶۰ میلیون تومان کمک به این مناطق هدایت شد.

فرمانده سپاه ناحیه اراک گفت: جمعا در طی ۵ مرحله بیش از ۶ میلیارد تومان توسط خیرین و مردم استان مرکزی برای مردم استان سیستان و بلوچستان ارسال شده و سعی داریم این اقدامات ارزشمند ادامه پیدا کند.

وی افزود: ۳ گروه جهادی شهدای اراک، شهید آهنگرانی و شهید لاجوردی به طور ثابت در طول سال و ۲ گروه جهادی با ۵ اکیپ تخصصی در ایام نوروز سال ۱۴۰۰ در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان به ولی نعمتان انقلاب خدمت رسانی می کنند.

مهجوری اظهار کرد: عمده فعالیت های گروه های جهادی در قالب خدمات فرهنگی؛ جشن ها و برگزاری مراسمات مناسبتی، پزشکی؛ خدمات دندان پزشکی و ویزیت رایگان، عمرانی؛ ساخت و سازها و تعمیرات و محرومیت زدایی شامل تهیه و توزیع بسته های کمک مومنانه و سایر خدمات است.

وی اضافه کرد: در طی اعزام چندین مرحله از گروه های جهادی و کمک های مردم و خیرین شناسایی خوبی از نیازمندی ها و خلاء ها در این مناطق انجام شده که امروز مهم ترین نیازمندی و خلاء این مناطق خدمات پزشکی و درمانی است.

فرمانده سپاه ناحیه اراک بیان کرد: از همین جا از کلیه پزشکان، پرستاران و همه مدافعان عرصه سلامت درخواست می کنیم که در صورت امکان در قالب گروه های جهادی شهید رهنمون در این مناطق حضور پیدا کنند تا بتوانیم به مردم عزیز این مناطق خدمات بهتری ارائه کنیم.

وی افزود: مردم  و خیرین استان مرکزی و شهر اراک می توانند جهت ارسال هرگونه کمک به مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان کمک های خود را به حساب های شماره کارت : 6273817010044604 و شماره حساب: 13254395000951 واریز کنند و همچنین مکان تحویل اقلام؛ خیابان امام خمینی(ره) خیابان ملت سالن ورزشی کانون بسیج و انتهای خیابان جهانگیری موکب شهدای گمنام است.

مهجوری خاطر نشان کرد: حضور و ارسال کمک های خیرین و مردم به مناطق محروم سیستان و بلوچستان به درخواست و نیت های خیرخواهانه خیرین و مردم انجام شده و بیش از ۷ گروه جهادی در ایام نوروز در شهر اراک خدمت رسانی می کنند.

انتهای پیام/ 

https://www.dana.ir/1719721
ارسال نظر
نظرات