شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:18 منتشر شده در مورخ: 1400/01/07 شناسه خبر: 1719757
در یک گفتگو مطرح شد؛

پشت پرده کلیپ پخش شده از بیمارستان شهید مدنی کرج در فضای مجازی/ رسیدگی به ۲ بیمار CPR بدحال، آتل بندی مریضِ شاکی را به وقفه انداخت

پشت پرده کلیپ پخش شده از بیمارستان شهید مدنی کرج در فضای مجازی/ رسیدگی به ۲ بیمار CPR بدحال، آتل بندی مریضِ شاکی را به وقفه انداخت
معاون رئیس بیمارستان شهید مدنی کرج گفت: بیمارستان مدنی تنها مرکز ترومای استان البرز بوده و سایر مراکز در زمان تعطیلات سرویس دهی کمتری دارند، همچنین زمانی که به بیمار مد نظر در کلیپ رسیدگی می شود دو مریض CPR بدحال هم به بیمارستان اعزام شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ معاون رئیس بیمارستان شهید مدنی کرج درباره ماجرای کلیپ منتشر شده از این مجموعه درمانی در فضای مجازی، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار تیتریک، گفت: بیمارستان ما تنها مرکز ترومای استان البرز بوده و تعداد مراجعات به این مرکز زیاد است.

اسدالله امیرشاهی با اشاره به اینکه تصاویری از تعدد آمبولانس و مراجعه بیمار به این مرکز موجود است، افزود: سایر مراکز در زمان تعطیلات سرویس دهی کمتری دارند، البته زمانی که به بیمار مد نظر در کلیپ رسیدگی می شود دو مریض CPR بدحال به بیمارستان اعزام شدند.
 
وی اظهار داشت: با توجه به اینکه خدمه های بیمارستانی فعالیت های بیماربری، نظافت و ... را بر عهده دارند، بعد از چند دقیقه از انجام CPR نظافت انجام می شود اما این شخص در همان فاصله زمانی اقدام به فیلمبرداری می کند و جو کنونی را ایجاد کرده است.
 
امیرشاهی تصریح کرد: در مورد این بیمار هم درست زمانی که ویبریل برای آتل بندی دست پیچیده شده است، یک کودک با خونریزی فعال و شکستگی سر به بیمارستان اعزام می شود در نتیجه مسئول اتاق سوانح به پرستار اعلام می کند که به کنترل خونریزی بیمار بپردازند و حتی پرستار به این بیمار مورد نظر در کلیپ هم می گوید که وضعیت کودک واجب تر است. 
 
وی با اشاره به اینکه بعد از کنترل خونریزی کودک، پرستار مجددا اقدام به رسیدگی به بیمار مورد نظر در کلیپ می کند تا آتل گچی برای این شخص بسته شود، گفت: کرونا با شرایط گفته شده در کلیپ منتقل نمی شود اما واقعا در ایام تعطیلات مراجعات زیاد بود و بیمار بدحال اولویت قرار می گیرد.
 
امیرشاهی افزود: بیمارستان مدنی مرکز اورژانس است و تریاژ وضعیت بیماران مراجعه کننده را از ۱ تا ۵ اولویت بندی می کند، مریض بدحال در اولویت است اما بستن یک آتل گچی اگر ۵ دقیقه هم دیر انجام شود تفاوتی ندارد چرا که پای جان مریض در میان نیست.
 
وی با اشاره به اینکه اولویت ما جان بیمار است، اظهار داشت: البته بیمار مد نظر در کلیپ هم حق داشته و باید سرویس دریافت کند اما در ایام کرونا تنها قشری که متحمل فشار زیادی شده اند کادر درمان بودند، شخصا پزشک اورژانس هستم و بارها زمانی که به بیمار بدحال رسیدگی کرده ام همراه بیمار دیگر با پیچ خوردگی مچ پا هم درخواست رسیدگی داشته است. 
 
معاون رئیس بیمارستان شهید مدنی کرج در خاتمه با اشاره به اینکه مردم در شرایط کنونی به همدیگر رحم کنند، خاطر نشان داشت: متاسفانه عده ای انتظار دارند بیمار بدحال اورژانسی را رها کنیم تا کار بیمار خود را سریع تر پیش ببرند در حالی که برای ما پزشکان اولویت شرایط مریض مهم است.

 
 

انتهای پیام/ س

https://www.dana.ir/1719757
ارسال نظر
نظرات