شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:13 منتشر شده در مورخ: 1400/01/07 شناسه خبر: 1719759
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

بازارهای سوداگرانه سکه و دلار چشم تولیدکننده را به دریافت تسهیلات خشک کرد/لزوم تزریق نقدینگی ۳ هزار هزار میلیارد تومانی کشور به عرصه تولید

بازارهای سوداگرانه سکه و دلار چشم تولیدکننده را به دریافت تسهیلات خشک کرد/لزوم تزریق نقدینگی ۳ هزار هزار میلیارد تومانی کشور به عرصه تولید
علیرضا عباسی گفت: تولیدکننده با افزایش قیمت های کنونی نیازمند ارائه تسهیلات بانکی برای گردش مالی است اما این اعتبار در کشور ما صرف سوداگری، خرید سکه و دلار می شود و به حوزه تولید تزریق نخواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی درباره شعال سال ۱۴۰۰ که توسط رهبر معظم انقلاب تعیین شد، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار تیتریک، گفت: یکی از مهم ترین موانع تولید در کشور ما مسئله واردات است زیرا متاسفانه مشابه کالای تولید در داخل واردات می شود.

علیرضا عباسی با اشاره به اینکه واردکننده با ارز ۴۲۰۰ تومانی کالا را وارد می کند اما هزینه های تولید در داخل آزاد است، افزود: ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات دارو اختصاص داده می شود اما همین ارز به تولیدکننده داخلی تعلق نمی گیرد، این روند رقابت را از بین برده و منجر به ورشکستگی واحدهای تولیدی خواهد شد.
 
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس رونق تولید را در گرو حمایت و رفع موانع دانست و اظهار داشت: تولیدکننده با افزایش قیمت های کنونی نیازمند ارائه تسهیلات بانکی برای گردش مالی است اما این اعتبار در کشور ما صرف سوداگری، خرید سکه و دلار می شود و به حوزه تولید تزریق نخواهد شد.
 
عباسی با اشاره به اینکه نقدینگی در ایران از ۳ هزار هزار میلیارد تومان عبور کرده است، تصریح کرد: این نقدینگی باید به سمت تولید هدایت شود و در این صورت تولیدکننده راغب به ادامه فعالیت خواهد شد اما اگر در سال ۱۴۰۰ هم شاهد تزریق نقدینگی به بازارهای سوداگرانه باشیم وضعیت کنونی تداوم می یابد.
 
وی گفت: تولید باید در کشور ما به ارزش تبدیل شود، زمانی کار و تولید در بین مردم یک ارزش بود اما امروز با سوداگری هاکار و تولید ضد ارزش شده است و مردم به مقایسه درآمد ها می پردازند، باید در این زمینه یک کار فرهنگی منسجم انجام داد  تا تولید و تولیدکننده به جایگاه واقعی خود نزدیک شود.
 
نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی در خاتمه با اشاره به اینکه همواره در آیات و علم هم توصیه شده است که تلاش برای خانواده همانند جهاد در راه خدا خواهد بود، خاطر نشان داشت: اگر حمایت ها و رفع موانع تولید افزایش یابد، اشتغال و درآمد هم رونق گرفته و این چرخه در کشور فعال می شود.
 
 
 


انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1719759
ارسال نظر
نظرات