شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:13 منتشر شده در مورخ: 1400/01/07 شناسه خبر: 1719763
سخنگوی ستاد کرونای البرز مطرح کرد؛

افزایش ۳۰ درصدی بستری شدگان کرونا در البرز/ ابتلا به کووید ۱۹ در استان خانوادگی شد

افزایش ۳۰ درصدی بستری شدگان کرونا در البرز/ ابتلا به کووید ۱۹ در استان خانوادگی شد
علیرضا سلیمانی گفت: در حال حاضر ۴۰۶ بیمار کرونایی در مراکز درمانی البرز تحت مراقبت هستند و این روند رشد ۳۰ درصدی بیماران را نشان می دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، سخنگوی ستاد کرونای استان البرز امروز شنبه در نشستی با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه ازدحام مردم برای خرید در مکان های پرجمعیت البرز را در آستانه موج جدید شیوع کرونا قرار داده است، گفت: آمار بستری شدگان کرونا و مبتلایان جدید نشان دهنده عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی طی یک ماه اخیر توسط مردم خواهد بود.

علیرضا سلیمانی آمار بستری شدگان را در یک ماه گذشته ۳۰۰ بیمار اعلام کرد و افزود: در حال حاضر ۴۰۶ بیمار در مراکز درمانی البرز تحت مراقبت هستند و این روند رشد ۳۰ درصدی بیماران را نشان می دهد، متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته هم بیش از۶۰ بیمار در مراکز درمانی البرز بستری شده اند.
 
وی با اشاره به اینکه امیدواریم آمارهای مذکور اتفاقی باشد و در غیر این صورت شرایط بدتر خواهد شد، اظهار داشت: افزایش روند بستری شدگان تغییر وضعیت شیوع کرونا از زرد به نارنجی و حتی قرمز را در البرز به دنبال دارد، در حال حاضر ویروس کرونای جهش یافته گریبان البرز را گرفته است اما آمار دقیقی نمی توان ارائه داد.
 
سلیمانی به افزایش ابتلا به کرونا بین سنین ۳۰ الی ۵۰ سال در البرز اشاره و تصریح کرد: متاسفانه میانگین فوتی های کووید ۱۹ در استان که طی یک ماه گذشته ۲ الی ۳ نفر بود در حال حاضر به چهار الی پنج فوتی در روز  افزایش یافته  است، در شرایط کنونی دید و بازدیدها هم وضعیت را نگران کننده می کند.
 
وی با اشاره به اینکه شهروندان در فضاهای بسته با عدم تهویه مناسب از یک ماسک سه لایه و یک ماسک پارچه ای استفاده کنند،گفت: افرادی که دارای علائمی شبیه به آلرژی هستند باید فاصله اجتماعی و استفاده ار ماسک را در اولویت قرار دهند و عطسه، آبریزش بینی، خارش گلو وغیره  را جدی بگیرند.
 
سلیمانی روند ابتلا به کرونا را در شرایط کنونی خانوادگی اعلام کرد و افزود: نتیجه مسافرت های نوروزی طی دو هفته آینده در تغییر وضعیت کرونا خود را بروز می دهد، در حال حاضر هم به صورت میانگین بین پنج تا هفت روز مدت زمان بستری بیماران کووید ۱۹ درمراکز درمانی  متغییر است.
 
سخنگوی ستاد کرونای البرز با اشاره به اینکه مردم تا زمان واکسناسیون عمومی پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند، در خاتمه خاطر نشان داشت: واکسیناسیون گروه های هدف وزارت بهداشت در البرز انجام شده است و در حال حاضر کارکنان بهداشت و درمان، سالمندان و کادر درمان  واکسنیناسیون می شوند.
 
 
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1719763
ارسال نظر
نظرات