شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:24 منتشر شده در مورخ: 1400/01/07 شناسه خبر: 1719793
استاندار خراسان شمالی پیشنهاد داد؛

توزیع مرغ در حاشیه شهرها و افزایش توزیع مرغ منجمد برای کاهش التهاب بازار

توزیع مرغ در حاشیه شهرها و افزایش توزیع مرغ منجمد برای کاهش التهاب بازار
محمدعلی شجاعی افزایش میزان توزیع مرغ در مناطق حاشیه ای شهرها و توزیع مرغ منجمد را دو راهکار پیش بینی شده برای تامین نیاز مصرف کنندگان استان و کاهش التهاب بازار مرغ عنوان کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک، محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی ظهر امروز در جلسه تنظیم بازار استان اظهار کرد: گرانی قیمت گوشت قرمز موجب شد که سرانه مصرف گوشت مرغ در کشور افزایش پیدا کند.

شجاعی افزود: علاوه بر آن، تعطیلات نوروزی و رفت و آمد مسافران نیز موجب شدند تا سرانه مصرف این کالای اساسی با افزایش بیشتری مواجه شود.

وی گفت: با این وجود، در خراسان شمالی اهتمام بر این قرار گرفت که دستگاه های اجرایی، نظارتی و خصوصی ذی ربط در مسیری مشخص، منسجم و هماهنگ با یکدیگر تلاش کنند تا مرغ تولیدی در استان و مرغ وارداتی به بازار استان به درستی در بازار توزیع شوند.

وی افزود: در خراسان شمالی هر روزه، مرغ تولیدی استان با نرخ مصوب دولتی توزیع شده که اولویت توزیع برای اقشار ضعیف درآمدی نیز مد نظر قرار گرفت.

استاندار خراسان شمالی تاکید کرد: در استان، تمامی مدیران برای حفظ و مدیریت توزیع مرغ در بازار نوروزی پای کار بودند و این در حالی است که دو سال قبل مدیریت تامین و توزیع کالاهای اساسی در استان با جنجال مواجه بود.

وی همچنین خاطر نشان کرد: برای نوروز 1400 نیز تلاش شد تا با واردات مرغ به استان، بازار از وجود این کالا خالی نماند و با نرخ مصوب عرضه شود تا این کالا مشمول قیمت گذاری دو نرخی نشود.

افزون بر این، وی به واردات مرغ قطعه بندی شده در استان نیز اشاره و عنوان کرد: امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار استان تصمیم بر این شد تا اعضای این ستاد آنالیز نرخ گذاری این کالا را تهیه و ارائه دهند که برای نرخ گذاری جدید این کالای وارداتی به استان تصمیم جدیدی گرفته شود.

استاندار خراسان شمالی افزود: درصدد هستیم که مرغ قطعه بندی شده با نرخ گذاری جدید ارزان تر در اختیار مردم قرار گیرد.

شجاعی یادآور شد: از کشتارگاه ها و کسبه ای که در زمینه تامین و توزیع مرغ فعالیت می کنند و طرف قرارداد آنان صنایع هستند نیز تقاضا کرده ایم تا در گفت و گو با صنایع استان از آنان بخواهند تا پایان تعطیلات نوروز جاری مرغ مورد نیاز خود را به گونه ای دیگر تامین کنند تا نیاز بازار استان به تامین مرغ، به موقع و به درستی پاسخ داده شود.

انتهای پیام/قهرمانی

https://www.dana.ir/1719793
ارسال نظر
نظرات