شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 09:11 منتشر شده در مورخ: 1400/01/08 شناسه خبر: 1719856
روستایی با جاذبه های طبیعی فراوان در یزد؛

روستای اسلامیه؛ شهیدیه شهرستان تفت+ تصاویر

روستای اسلامیه؛ شهیدیه شهرستان تفت+ تصاویر
اسلامیه روستای هدف گردشگری استان یزد است که علاوه بر جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی، جاذبه‌های طبیعی فراوان نیز دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، روستای اسلامیه شهرستان تفت در دره‌‍‌ای عریض در 30 کیلومتری جنوب غربی یزد و 10 کیلومتری مرکز شهرستان تفت در دامنه شمالی شیرکوه و در مجاورت کوه معروف عقاب‌کوه قرار گرفته است.

اسلامیه روستای هدف گردشگری استان یزد است که علاوه بر جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی، جاذبه‌های طبیعی فراوان نیز دارد.

اسلامیه به صورت روستایی خطی در امتداد محوز یزد-شیراز در طول 45 و 31 و عرض 30 و 7 و 54 واقع شده است که متوسط ارتفاع آن از سطح دریا 2300 متر و عمق آب‌های زیرزمینی آن 40 متر است.

این روستا از گذشته‌های دور تاکنون به عنوان یک قطب تجاری که بیشترین خدمات رفاهی به مسافران و رهگذران را ارائه می‌دهد مطرح بوده و تاکنون نیز روز به روز بر واحدهای خدماتی و تجاری آن افزوده شده است و اکنون نیز به عنوان یک قطب تجاری شهرستان تفت در خدمت شهروندان و مسافران است.

اسلامیه از روستاهایی است که قدمتی به بلندای تاریخ دارد و وجود بناهای تاریخی شامل قلعه و .... گواهی بر این ادعاست.

گرچه بخشهای زیادی از قلعه قدیمی این روستای هدف گردشگری تخریب شده اما جاذبه‌های گردشگری این روستا در دل کویر بیش از جاذبه‌های تاریخی مردم را به خود جذب کرد است.

روستای اسلامیه یکی از روستاهای نمونه شهرستان تفت است که خدمات ارزنده‌ای را به انقلاب اسلامی داشته و دارد و تقدیم 20 شهید از این روستا به انقلاب اسلامی، این روستا را به شهیدیه شهرستان تفت مشهور کرده است.

قناتهای قدیمی، دربهای کهن، بافت تاریخی ارزشمند، درختان کهنسال و حتی مراسم نخل برداری ویژه ای که در این روستا در ایام تاسوعا و عاشورا انجام می شود، سالانه تعداد قابل توجهی گردشگر را جذب این منطقه می کند.

انتهای پیام/خ

https://www.dana.ir/1719856
ارسال نظر
نظرات