شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 10:02 منتشر شده در مورخ: 1400/01/08 شناسه خبر: 1719864
نماینده انجمن کشاورزان خبره استان کردستان:

کشاورزان خواستار افزایش قیمت تضمینی گندم هستند

کشاورزان خواستار افزایش قیمت تضمینی گندم هستند
سید حسین رحیمی نماینده انجمن کشاورزان خبره استان کردستان گفت: اگر دولت و مجلس در قیمت تضمینی گندم تجدید نظر نکنند قطع به یقین درآینده نزدیک شاهد بیکاری و مهاجرت خیل عظیمی از جوانان روستایی به شهرهای اطراف تهران و کرج و افزایش حاشینه نشینی خواهیم بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛سید حسین رحیمی نماینده صنف کشاورزان استان کردستان در گفتگو با خبرنگار کُردتودی با اشاره به شعار سال از سوی مقام معظم رهبری به نام تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها اظهار داشت: کشاورزی یکی از ظرفیت های مهم استان کردستان جهت اشتغالزایی است که تا کنون مورد بی توجهی قرار گرفته است.

وی افزود: دولت در سال گذشته به درخواست های کشاورزان و تشکل های کشاورزی جهت افزایش قیمت گندم توجه نکرد وموجی از نا امیدی را در بین کشاورزان بوجودآورد و این در حالی است که قیمت ماشین آلات و ادوات کشاورزی در طول سال 98 و 99  200 تا300 درصد افزایش قیمت داشته است.

نماینده صنف کشاورزان استان کردستان گفت:  بعنوان مثال یک دستگاه کمباین در سال  98 از  230 میلیون تومان به هشتصد میلیون تومان در سال 99 افزایش قیمت پیداکرده است.

رحیمی عنوان کرد: افزایش سرسام آور قیمت سموم دفع آفات نباتی یکی دیگر از مشکلاتی است که کشاورزان استان کردستان با آن دست و پنجه نرم می کنند اگر فکر اساسی نشود و دولت و مجلس در قیمت تضمینی گندم تجدید نظر نکنند قطع به یقین درآینده نزدیک شاهد بیکاری و مهاجرت خیل عظیمی از جوانان روستایی به شهرهای اطراف کرج و تهران و افزایش حاشیه نشینی خواهیم بود.

نماینده انجمن کشاورزان خبره استان کردستان تاکید کرد: اگر نرخ گندم مازاد بر نیاز کشاورزان مانند سال قبل باشد قطعا شاهد واردات گندم این محصول استراتژیک خواهیم بود البته نه با قیمت 4000 تومان بلکه با قیمت تمام شده 12 هزارتومان که در حال حاضر درکشورهای همسایه خرید و فروش می شود و با ارز 25 هزار تومانی وارد کشور می شود.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم مسوولان رهنمودها و دغدغه های رهبر معظم انقلاب را در رابطه با حمایت از تولیدات داخلی جدی گرفته و درآستانه انتخابات و در سال تولید، پشتبانی ها،  مانع زدایی دغدغه کشاورزان را جدی گرفته و قیمت گندم و دیگر محصولات کشاورزی را نسبت به تورم جاری افزایش دهند تا کشاورزان با دلگرمی بیشتر به کار و فعالیت خود ادامه دهند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1719864
ارسال نظر
نظرات