شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 14:58 منتشر شده در مورخ: 1400/01/08 شناسه خبر: 1719945
بخشدار رخ خبر داد؛

کشف ۳۰ دستگاه استخراج بیت کوین در روستای سرهنگ تربت حیدریه

کشف ۳۰ دستگاه استخراج بیت کوین در روستای سرهنگ تربت حیدریه
صاحبی گفت: ۳۰ دستگاه ماینر با موتور برق و تجهیزات درحال فعالیت استخراج بیت کوین در روستای سرهنگ بخش رخ کشف و ضبط شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی اکبر صاحبی، بخشدار رخ در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: مأموران انتظامی پاسگاه شهید دلیری روستای سرهنگ بخش رخ در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پی دریافت خبری مبنی بر استخراج ارز دیجیتال (بیت کوین) دراین روستا با هماهنگی قضائی و کسب دستور دادستان به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی افزود: مأموران در بازرسی از گلخانه فردی 30 دستگاه ماینر با موتور برق و تجهیزات مورد نیاز استخراج بیت کوین در حال فعالیت کشف و ضبط کردند.

بخشدار رخ با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش کالاهای کشف شده را یک میلیارد تومان اعلام کرده‌اند، خاطرنشان کرد: در این راستا یک نفر متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه های نظارتی بایستی جمع‌آوری مراکز غیرمجاز استخراج بیت کوین را در راستای کاهش مصرف برق پیگیری و در دستور کار قرار دهند، افزود: عمده فعالیت غیرمجاز استخراج بیت کوین در مراکزی است که تعرفه برق کشاورزی و صنعتی دارند.

صاحبی اضافه کرد: تعرفه پایین قیمت برق صنعتی و کشاورزی موجب شده افراد سودجو این مراکز را برای انجام فعالیت های خود انتخاب کنند. تصریح کرد: استخراج ارزهای دیجیتال نیاز به مصرف بالای برق دارد ولی متاسفانه بسیاری از سود جویان به استخراج ارز دیجیتالی با تعرفه برق یارانه ای اقدام می کنند.

پول مجازی (بیت کوین) پیش از این با استفاده از رایانه های خانگی تولید می شد اما در سال های اخیر دستگاه هایی مخصوص تولید این پول مجازی (ماینر) ساخته شده است که واردات و استفاده از آنها در ایران غیر مجاز است.

بهروز ممدوحی

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1719945
ارسال نظر
نظرات