شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 14:55 منتشر شده در مورخ: 1400/01/08 شناسه خبر: 1719983
واگویه های مسئولان کدکن:

روایت مسئولان محلی شهر کدکن از سفر استاندار خراسان رضوی

روایت مسئولان محلی شهر کدکن از سفر استاندار خراسان رضوی
نخستین سفر شهرستانی استاندار خراسان رضوی در سال ۱۴۰۰ به شهرستان تربت‌حیدریه، برای بخش کدکن مصوباتی به همراه داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی محمد شهردار کدکن در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: در بین دیگر مصوبات، پرداخت مبلغ چهار میلیارد ریال مساعدت به شهرداری برای پیشبردها برنامه‌ها از مهمترین دستاوردهای این سفر است.

وی تصریح کرد: استاندار در این سفر یک روزه بیشترین وقت حضور خود را به کدکن اختصاص دادند و در ارتباط چهره به چهره با سعه صدر پای صحبت‌های مردم نشستند که دارای ارزش بسیاری است.

خسروی با بیان اینکه از دیگر مصوبات سفر دستور بر تسریع در اجرای پل ورودی شهر بود، گفت: با وجودی که پروژه خارج محدوه شهرداری است، اما چون از قبل آغاز شده‌بود، تکمیل آن جزو مصوبات این سفر بود.

شهردار کدکن خاطر نشان کرد: همچنین استاندار خراسان رضوی دستور تسریع در اجرای آن قسمت باقیمانده از جاده کدکن به رباط سنگ را صادر کردند.

وی در ادامه گفت: به درخواست امام جمعه کدکن و با توجه به علاقه جوانان این خطه مبنی بر ضرورت ساخت یک باب گود ورزش باستانی، استاندار بلافاصله با مدیرکل ورزش و جوانان تماس گرفتند تا از حیث مباحث فنی موضوع در دستور کار قرار گیرد.

خسروی  افزود: با توجه به اینکه کدکن در امتداد رود خانه فصلی سپسدر قرار دارد، تاکنون 1500 متر کار انجام شده و لازم است برای حفظ حریم ساختمانها همین میزان دیوار ساحلی اجرا شود تا در معرض سیل قرار نگیرد که استاندار قول پیگیری دادند.

رییس شورای شهر کدکن نیز گفت: اهم مطالبات ما پیگیری پروژه بهسازی جاده مسیر تربت‌ حیدریه به نیشابور حدفاضل رباط سنگ تا روستای تلخ بخش است که جزو مصوبات سفر قرار گرفت.

علی فضایلی افزود: هر چند این مووضع جزو مصوبات سفر نبود اما آقای استاندار دستور برررسی وضعیت بسته بندی خشکبار (آلو) و نیز پرداخت تسهیلات در این خصوص را صادر کردند.

وی گفت: با توجه به ضرورت ساخت گود زورخانه، از آنجا که قطعه زمینی در این خصوص موجود است، مقرر شد خیری نیز پا پیش بگذارد.

همچنین یک خیر مدرسه‌ ساز اهل کدکن نیز در این خصوص اظهار داشت: هم‌اکنون جلسه‌ای با حضور کارشناسان اعزامی از مشهد در خصوص راهکارهای بسته‌بندی خشکبار برگزار شد که من نیز در آن حضور داشتم و این از برکات این سفر ارزشمند است.

سیدعلی‌اکبر عادل سفر استاندار خراسان رضوی به کدکن را خوب توصیف کرد و افزود: تحولات صورت گرفته در همین 2 روز بسیار چشمگیر بوده است.

وی که مدرسه‌ سازی را از 17 سالگی آغاز کرده،؛ گفت: تاکنون برای شهرم هزار و 200 کلاس درس را به صورت صدرصدی یا مشارکت ساخته ام که هنوز این فعالیت ادامه دارد.

بخش کدکن به مرکزیت کدکن دارای 17 روستا، جمعیتی حدود 14 هزار نفر و وسعت تقریبی 800 کیلومتر مربع در 65 کیلومتری شمال غربی مرکز شهرستان تربت‌حیدریه واقع است.

وجود قله ملکان (ملکوه) با ارتفاع سه هزار و ۱۳ متر و اشتیاق کوهنوردان ایرانی و خارجی برای صعود به آن، بستر لازم برای این امر را فراهم کرده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1719983
ارسال نظر
نظرات