شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:56 منتشر شده در مورخ: 1400/01/08 شناسه خبر: 1719988
به منظور رد دیون دولت به سیستم بانکی؛

سهام باقی مانده دولت در شرکت هپکو به بانک های ملت، صادرات و تجارات واگذار شد

سهام باقی مانده دولت در شرکت هپکو به بانک های ملت، صادرات و تجارات واگذار شد
با تصویب هیئت دولت معادل مبلغ ۴۳۵هزار میلیارد ریال از باقی‌مانده سهام متعلق به دولت در شرکت‌های پالایش نفت تهران، تبریز، اصفهان، بندرعباس، سرمایه‌گذاری ملی ایران، هپکو و ایران ترانسفو به بانک‌های ملت، صادرات و تجارت واگذار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ طبق تصویب نامه ۹۹٫۱۰٫۱۰ هیئت وزیران مقرر شده بود معادل مبلغ ۴۳۵هزار میلیارد ریال از باقی‌مانده سهام متعلق به دولت در شرکت‌های پالایش نفت تهران، تبریز، اصفهان، بندرعباس، سرمایه‌گذاری ملی ایران، هپکو و ایران ترانسفو به بانک‌های ملت، صادرات و تجارت واگذار شود.

 بر این اساس مجموع ۴.۵۲ درصد معادل ۹۵۴,۷۰۹,۶۰۸ سهم هپکو از طریق سازمان خصوصی سازی در این فرآیند به سه بانک ملت، تجارت و صادرات واگذار شده که تعداد ۳۹۶,۸۵۴,۷۲۴ سهم به بانک صادرات، ۱۹۸,۱۰۰,۱۰۲ سهم به بانک ملت و ۳۵۹,۸۶۰,۶۵۵ سهم به بانک تجارت انتقال داده شده است.

(برای مشاهده جزئیات بیشتر بر روی تصویر کلیک نمایید)

گفتنی است هیئت‌وزیران طی مصوبه‌ای در تیرماه امسال ۵۵ درصد از سهام مالکیتی خود در شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو را به همراه بخشی از سهام دولت در ۸ شرکت دیگر را به‌عنوان رد دیون دولت به سازمان تأمین اجتماعی به این سازمان واگذار کرد و در نهایت ۷.۲۷ درصد از سهام هپکو کماکان با نمایندگی سازمان خصوصی سازی به نام دولت باقی ماند.

همچنین در آذرماه سال گذشته سازمان خصوصی سازی تصمیم گرفت ۵ درصد از باقی مانده سهام دولت در هپکو را که معادل ۲.۷۵ درصد کل سهام این شرکت است به صورت ترجیحی به کارگران و مدیران هپکو عرضه کند و حالا حدود ۵ درصد باقی مانده سهم دولت در این شرکت طی تصمیم اخیر هیئت وزیران باز هم به منظور تأدیه بدهی های دولت، این بار به سیستم بانکی و بانک های ملت، تجارت و صادرات واگذار شده است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1719988
ارسال نظر
نظرات