شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:58 منتشر شده در مورخ: 1400/01/08 شناسه خبر: 1719991
امام جمعه فرمهین :

رعایت تقوا مهم‌ترین وظیفه منتظران در عصر غیبت است

رعایت تقوا مهم‌ترین وظیفه منتظران در عصر غیبت است
امام جمعه فرمهین گفت: وظیفه یکایک ما به عنوان منتظران واقعی مشخص شده است که وظیفه داریم تقوای عصر غیبت و انتظار ظهور را رعایت کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام رضا یعقوبی، امام جمعه فرمهین در گفتگو فراهان خبر با اشاره به اینکه امروز همه ما به شیعه بودن و زندگی در عصر امامت امام زمان(عج) افتخار می‌کنیم، گفت: از رساله حقوق امام سجاد (ع) پیرامون حقی که برخی افراد و اعمال بر گردن ما دارند و لازم است، حق آن حفظ و تقوای آن رعایت شود، حق امام عصر (عج) است.

وی افزود: امام سجاد (ع) می فرماید؛ «راه درست عمل کردن به وظایف انسان ها در قبال عصر غیبت و ظهور در روایات ائمه بزرگوار(ع) برای همه ذکر شده است و وظیفه یکایک ما به عنوان منتظران واقعی مشخص شده است که وظیفه داریم تقوای عصر غیبت و انتظار ظهور را رعایت کنیم».

یعقوبی با اشاره به اینکه رعایت تقوا و خودسازی مهم‌ترین وظیفه منتظران در عصر غیبت است، اظهارکرد: امیدواریم خداوند به همه ما توفیق عنایت بفرماید تا این توصیه امام سجاد(ع) را در زندگی و در حق امام عصر(عج) پیاده کنیم و حق ایشان را رعایت کنیم.

امام جمعه فرمهین گفت: انتظار ظهور و فرج برای مومنان و منتظران واقعی می تواند در قالب صدقه برای سلامتی ایشان، دعا برای ظهور ایشان، دوستی با دوستان ایشان و ائمه بزرگوار(ع) و دشمنی با دشمنان امام عصر(عج) و اهل بیت(ع) و جنگ با دشمنان ایشان و چنگ زدن به ریسمان محبت مهدی فاطمه(عج) و اعتقاد به امامت و ولایت ایشان و افتخار سربازی ایشان باشد.

وی گفت: امیدواریم خداوند به همه ما توفیق عنایت بفرماید حمد وشکر الهی را طبق روایات بجا آوریم و جزء سربازان گوش به فرمان امام عصر(عج) باشیم.

یعقوبی افزود: اگر یک روز از عمر دنیا باقی مانده باشد آن روز را خداوند آنقدر طولانی می کند که حضرت قائم(عج) قیام کند و تمام جهان را صلح احاطه کند.

امام جمعه فرمهین با بیان اینکه همه ما باید به گونه‌ای زندگی کنیم که اسباب رضایت و خوشنودی آن حضرت را فراهم آوریم، اظهارکرد: ضمن توصیه همه عزیزان به آذین بندی منازل و معابر و خیابان ها و شادی به صورت مجازی و یا با رعایت پروتکل های بهداشتی، احیاء این روز و اعمال مهم این روز را فراموش نکنید.

وی خاطرنشان کرد: اعمالی چون غسل شب نیمه شعبان، نماز و صدقه برای سلامتی ایشان و دعا و استغفار و زیارت سیدالشهدا(ع) و قرائت دعای توسل و کمیل و نماز جعفر طیار(ع) از اعمال مهم این روز و شب است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1719991
ارسال نظر
نظرات