شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:01 منتشر شده در مورخ: 1400/01/09 شناسه خبر: 1720070
کارشناس مسائل مذهبی:

راه ظهور از جامعه اسلامی می گذرد/ با ظهور حضرت حجت(عج)، حال همه عالم به بهترین وضع متحول می شود

راه ظهور از جامعه اسلامی می گذرد/ با ظهور حضرت حجت(عج)، حال همه عالم به بهترین وضع متحول می شود
حجت الاسلام تاج آبادی کارشناس مسائل مذهبی، گفت: در دعای تحویل سال می گوییم حول حالنا، یعنی حال ما را به بهترین حال متحول کن. صحبت از یک جامعه اسلامی است که خواهان تغییر حال خود به بهترین حال است تا تمدن نوین اسلامی را بسازد و مقدمه ساز ظهور منجی عالم بشریت باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام رضا تاج آبادی کارشناس مسائل مذهبی در گفتگو با دیار آفتاب، با اشاره به تقارن میلاد با سعادت امام زمان(عج) با ایام عید نوروز، گفت: عید نوروز که مقارن با نو شدن طبیعت است، نشان از دانش ایرانیان باستان دارد و این باعث فخر و مباهات ایرانیان است.

وی افزود: از زمانی که اسلام وارد سرزمین ایران شد، سنت عید نوروز را اصلاح و تقویت کرد. به بیانی دیگر بهار نشانه ای از جان گرفتن زمین مرده است و تجدید حیات آن آیه ای از معرفت الله است؛ همانطور که خداوند متعال زمین مرده را جانی دوباره بخشید، قلوب انسان ها را هم می تواند جانی دوباره ببخشد.

حجت الاسلام تاج آبادی ادامه داد: باید در نظر داشت که عید نوروز بهانه ای باشد تا تحولی در نفوس و جان های ما انسان ها صورت بگیرد. دعای تحویل سال هم اصلاحیه ای است که اسلام به عید نوروز زده است. زمانی که می گوییم حول حالنا الی احسن الحال، یعنی حال ما را هم مانند حال زمین و زمان، به حالی بهتر متحول کن.

این کارشناس مذهبی تصریح کرد: برداشت ها و نگاه های مختلفی از این دعا می توان داشت. برخی این تحول را شخصی دانسته و فقط برای بهبود وضعیت مادی و معنوی خود دعا می کنند. ولی باید در نظر داشت در دعای تحویل سال می گوییم حول حالنا،  یعنی حال ما را به بهترین حال متحول کن. صحبت از یک جامعه اسلامی است که خواهان تغییر حال خود به بهترین حال است تا تمدن نوین اسلامی را بسازد و مقدمه ساز ظهور منجی عالم بشریت باشد.

تاج آبادی تاکید کرد: هدف ما باید تحول جامعه و اصلاح آن و رسیدن به تمدن نوین اسلامی باشد که آن مقدمه ظهور بهار قلوب انسان هاست البته به بیان مقام معظم رهبری برای تحقق جامعه اسلامی باید ابتدا دولت اسلامی داشته باشیم و برای دولت اسلامی باید با انتخاب فردی اصلح به عنوان رئیس دولت این اقدام صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه با ظهور امام زمان(عج)، همه عالم و کائنات به بهترین وضع ممکن متحول می شوند، گفت: با ظهور آخرین حجت خداوند، همه عالم به سمت توحید و عدالت و تمام ویژگی های متعالی حرکت می کنند و قدرت ولایت است که بهار دل هاست و با ظهور آن، خلیفه بودن انسان برای خداوند تبارک و تعالی تحقق پیدا می کند. امیدواریم تقارن مبارکِ بهار طبیعت با میلادِ با سعادت منجی عالم بشریت که بهار دلهاست نشانه ای برای ظهور حضرت حجت(عج) باشد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1720070
ارسال نظر
نظرات