شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 10:11 منتشر شده در مورخ: 1400/01/09 شناسه خبر: 1720087
مدیر داروی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی عنوان کرد:

فعالیت ۱۴ داروخانه شبانه روزی خراسان شمالی در تعطیلات نوروزی

فعالیت ۱۴ داروخانه شبانه روزی خراسان شمالی در تعطیلات نوروزی
مریم فلاح از فعالیت تمام داروخانه‌های شبانه روزی استان در تعطیلات ایام نوروز خبر داد و گفت: 6 داروخانه در بجنورد، چهار داروخانه در شیروان، دو داروخانه در مانه و سملقان، یک داروخانه در فاروج و یک داروخانه در گرمه و جاجرم شبانه روزی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مریم فلاح، مدیر داروی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در گفتگو با عصراترک اظهار داشت: در ایام نوروز 1400 تمام داروخانه های شبانه روزی استان شامل 6 داروخانه در بجنورد، 4 داروخانه در شیروان، 2 داروخانه در مانه و سملقان، یک داروخانه در فاروج و یک داروخانه در گرمه و جاجرم به صورت تمام وقت فعال بوده اند.


وی با بیان این که 6 داروخانه دارای داروهای خاص تحت پوشش هستند، گفت: در بجنورد داروخانه هلال احمر، داروهای بیماران پیوندی و متابولیک، mscf، داروخانه کلینیک ویژه امام علی(ع) داروهای بیماران پیوندی و داروهای شیمی درمانی و داروخانه بیمارستان امام رضا(ع) داروهای بیماران تالاسمی، فاکتورهای انعقادی، شیرمصنوعی ویژه و متابولیک (نئوکیت) را تحت پوشش دارد.


فلاح ادامه داد: داروخانه بیمارستان امام خمینی(ره) شیروان و داروخانه بیمارستان جوادالائمه(ع) گرمه و جاجرم داروهای بیماران تالاسمی، پیوندی و MS و فاکتورهای انعقادی را تحت پوشش دارد.


وی سپس به داروخانه های دارای داروی تحت کنترل ریتالین اشاره کرد و گفت: داروخانه های دکتر نیکوزاده، محقر، دکتر جاویدی، دکتر وکیلی، دکتر عبدل آبادی، ایران، ولیعصر و دکتر تفضلی در بجنورد، داروخانه های دکتر محمدیان و توتونچی در شیروان، داروخانه دکتر دروکی در مانه و سملقان و داروخانه دکتر فتحی در جاجرم، داروی تحت کنترل ریتالین را دارند.

 

انتهای پیام/ رحمانی 

https://www.dana.ir/1720087
ارسال نظر
نظرات