شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 15:54 منتشر شده در مورخ: 1400/01/09 شناسه خبر: 1720215
ظریف عنوان کرد:

ناخشنودی برخی کشورها و جریانات از نزدیکی ایران و افغانستان

ناخشنودی برخی کشورها و جریانات از نزدیکی ایران و افغانستان
وزیر امور خارجه در دیدار همتای افغانستانی تلاش برخی طرف ها در جهت مکدر کردن فضای افکار عمومی را نشانه ناخشنودی برخی کشورها و جریانات از نزدیکی ایران و افغانستان خواند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) در حاشیه کنفرانس «قلب آسیا -روند استانبول» در تاجیکستان، با «محمد حنیف اتمر» وزیر امور خارجه افغانستان دیدار و گفت و گو کرد.

ظریف در این دیدار ضمن مرور آخرین وضعیت همکاری های دو کشور، تلاش برخی طرف ها در جهت مکدر کردن فضای افکار عمومی را نشانه ناخشنودی برخی کشورها و جریانات از نزدیکی ایران و افغانستان خواند.
 
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به رفع برخی محدودیت های کنسولی برای اتباع افغانستان، این اقدامات را به منظور مبارزه با باندهای قاچاق اتباع افغانستان به ایران عنوان کرده و بر ادامه مساعدت های کشورمان در شفاف سازی حضور اتباع افغانستان در ایران تاکید کرد.
 
وزیر امور خارجه افغانستان نیز در این دیدار مراتب تشکر دولت و ملت خود را از مساعدت های جمهوری اسلامی ایران در مهار آتش سوزی های گمرکات مرزی افغانستان اعلام و ایران را نزدیکترین دوست افغانستان خواند و خواستار ادامه و گسترش همکاری ها و مشورت های سازنده ایران در حوزه های سیاسی و اقتصادی شد.
 
وزیر امور خارجه افغانستان همچنین بر آمادگی کامل افغانستان برای تشکیل کمیسیون مشترک دو کشور طی هفته های آتی تاکید کرد.
 
تشریح آخرین تحولات سیاسی و امنیتی افغانستان از سوی وزیر امور خارجه افغانستان و همچنین تبادل نظر در خصوص روند صلح افغانستان‌ از دیگر موضوعات مورد گفت و گو در این دیدار بود.
 
انتهای پیام
https://www.dana.ir/1720215
ارسال نظر
نظرات