شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 17:37 منتشر شده در مورخ: 1400/01/09 شناسه خبر: 1720228
عضو خبرگان رهبری:

منتظر واقعی امام عصر(عج) کیست؟/اهمیت ترویج فرهنگ مهدوی و آماده سازی جامعه برای ظهور

منتظر واقعی امام عصر(عج) کیست؟/اهمیت ترویج فرهنگ مهدوی و آماده سازی جامعه برای ظهور
آیت‌الله علی اسلامی، عضو خبرگان رهبری گفت: مسئله ظهور مسئله‌ای بسیار مهم است و نباید از آن غافل شد؛ لذا منتظر واقعی باید محبت امام زمان(عج) را در دل خود جای دهد تا به معنای واقعی کلمه ظهور را درک کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت‌الله علی اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین، در مورد ویژگی‌های یک فرد منتظر برای ظهور حضرت صاحب الزمان (عج) اظهار کرد: باتوجه به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) انتظار فرج افضل اعمال است و فرد منتظر انتظار یک دولت صالح و مصلح و حکومت آسمانی که تمام زیبایی‌ها را با خود همراه دارد، می‌کشد به طوریکه بر اساس روایات در آن زمان گرگ و میش هم در کنار هم زندگی می‌کنند و هیچ کدام مظلوم دیگری قرار نمی‌گیرند.

وی افزود: در زمان ظهور امام زمان(عج) صفا و صمیمیت، رفاقت و انس بر جامعه حاکم می‌شود و هیچ ظلمی حاکم نخواهد بود و حقی پایمال نمی‌شود؛ لذا زمانی که کسی خود را منتظر حضرت مهدی(عج) و مهدویت می‌داند، باید تابع و پیرو آن حضرت باشد.

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: وظیفه منتظر امام زمان(عج) این است که مانند یک منتظر واقعی زندگی کند و تمام رفتار و سکناتش نشان از انتظار او داشته باشد.

اسلامی ابراز کرد: منتظر واقعی امام زمان(عج) باید رفتارش طوری باشد که هر لحظه منتظر ظهور امام زمان(عج) باشد به طوریکه در هر لحظه‌ای که این خبر را به او بدهند خوشحال شود و آماده باشد برای یاری حضرت ولیعصر(عج) با مال و جان خویش جهاد کرده و خود را در راه آن حضرت فدا کند.

اعمال و رفتار منتظر واقعی برمبنای رضایت حضرت مهدی(عج) باشد

وی ادامه داد: یک منتظر واقعی اهل گناه و دلبستگی به دنیا نیست؛ چراکه چنین کسی نمی‌تواند از دلبستگی‌ها و آلودگی‌ها دست بردارد و آماده به خدمت در جهت اهداف مقدس امام زمان(ع) حرکت کند؛ مثلاً اگر کسی پولش را به ربا داده باشد یا اینکه حق دیگری را غصب کرده یا بدعتی را در جامعه رواج داده باشد؛ نمی‌تواند خود را منتظری صالح برای حکومت آسمانی و با عدالت آن حضرت بداند.

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: اگر کسی ادعا می‌کند من منتظر امام زمان(عج) هستم اما پولش را به ربا دهد؛ نمی‌تواند ادعای انتظار فرج را داشته باشد زیرا حضرت مهدی با حق کشی و بدعت آفرینی در جنگ و تضاد است؛ بنابراین وظیفه یک شیعه و مسلمان آن است که اعمال و خواسته‌های آن حضرت را در زندگی خود پیاده کند.

اسلامی درباره وظایف و تکلیف شیعیان در عصر غیبت اذعان کرد: دعا برای تسریع در فرج امام زمان(عج) مورد توصیه آن حضرت است؛ بنابراین ما در دوران غیبت موظفیم برای تعجیل در ظهور آن حضرت دعا کنیم و در تضرعات و سوز و گدازهایمان از خداوند متعال بخواهیم که ظهور حضرت را نزدیک نمایند.

درک عمیق از مسئله ظهور باید در جامعه نهادینه شود

وی افزود: باید بدانیم که هر هفته، نامه اعمالمان به حضور امام زمان(عج) عرضه و مورد بررسی قرار می‌گیرد؛ بنابراین سعی کنیم اعمالی را انجام دهیم که حضرت را خوشحال کند نه اینکه اعمالی مرتکب شویم که غضب ایشان را در پی داشته باشد.

این مقام مسئول بیان کرد: صدقه دادن برای سلامتی حضرت، از جمله شاخصه‌های منتظران آن امام بزرگوار در عصر غیبت است؛ گرچه حفظ وجود مقدس امام زمان(عج) به اراده و مشیت الهی است اما صدقه دادن برای آن حضرت، ضمن اینکه پیوند معنوی انسان را با حجت خدا برقرار و مستحکم می‌سازد، مایه سلامتی خود و دفع ناگواری‌ها و شداید خواهد بود لذا باید صدقات را به ضعفا و مستمندان برسانیم تا بتوانیم ظهور حضرت را درک کنیم.

اسلامی با اشاره به دعاهای وارد شده در زمان غیبت امام زمان(عج) عنوان کرد: خواندن دعاهایی مانند دعای عهد و دعای ندبه بسیار سفارش شده؛ همچنین خواندن دعای غیبت امام زمان که متاسفانه نوعا اهمیتی داده نمی‌شود اما این دعا از گنج‌های اهل بیت(ع) بر شیعه بوده و از دعاهایی است که سید ابن طاووس می‌فرماید از منت‌های خداوند بر ما آن است که این دعا را به ما عنایت کرده و سفارش شده که روز جمعه بین نماز ظهر و عصر خوانده شود.

وی در پایان با بیان اینکه شناخت و آگاهی درباره امام زمان(عج)، بسیار اهمیت دارد، گفت: مسئله ظهور مسئله‌ای بسیار مهم است و نباید از آن غافل شد؛ لذا منتظر واقعی امام زمان(عج) باید محبت امام زمان(عج) را در دل خود جای دهد تا به معنای واقعی کلمه ظهور را درک کند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1720228
ارسال نظر
نظرات