شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 13:53 منتشر شده در مورخ: 1400/01/10 شناسه خبر: 1720244
گزارشی از حضور رئیس مجلس در روستای های زلزله زده رامیان؛

افتتاح ۱۶ باب منزل مسکونی در روستای های زلزله زده رامیان/ کار ساخت سایر واحد سه ماه آینده پایان می یابد

افتتاح ۱۶ باب منزل مسکونی در روستای های زلزله زده رامیان/ کار ساخت سایر واحد سه ماه آینده پایان می یابد
آیین افتتاح واحدهای ساخته شده توسط گروه های جهادی در روستاهای زلزله زده رامیان با حضور محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در روستای قورچای این شهرستان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل گلستان ما، آیین افتتاح واحدهای ساخته شده توسط گروه های جهادی در روستاهای زلزله زده رامیان با حضور محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، سید محسن دهنوی، عضو هیئت رییسه مجلس و نمایندگان مردم استان گلستان در مجلس و همچنین جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی عصر دوشنبه ۹ فروردین در روستای قورچای این شهرستان برگزار شد.

قول«دهنوی» عملی شد

سید محسن دهنوی، عضو هیئت رییسه مجلس در دومین سفر استانی به زادگاهش، ضمن دیدار با اقشار مختلف مردم، ۱۶ باب منزل مسکونی در روستای زلزله‌زده قورچای افتتاح کرد.

دهنوی در ماه مهر سال گذشته، با حضور در مناطق زلزله‌زده قول داده بود با کمک‌های قرارگاه جهادی مجلس ، تعداد ۱۶ واحد مسکونی توسط گروه های جهادی منطقه ساخته شود.

اکنون و در زمان کمتر از شش ماه، با همت جوانان و گروه های جهادی منطقه  این پروژه‌ها به سرانجام رسیده و آماده ی تحویل می باشد.

 تکمیل واحدهای باقی مانده با تلاش مسئولین به زودی انجام خواهد شد

محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در این مراسم با اشاره به این که فرصتی نصیبم شد تا برای خداقوت گویی به نیروهای جهادی در جمعشان حاضر شوم، اظهار کرد: ما باورمان این است که این انقلاب متعلق به مردم محروم و مستضعف است و طبق گفته امام راحل (ره) که فرمودند: آن هایی تا آخر خط با انقلاب هستند که طمع محرومیت و مستضعفی را چشیده باشند و ما خودمان را خادم شما می دانیم و ان شا الله این توفیق را داشته باشیم.

قالیباف با اشاره به این که در فرصت کمی که فراهم شد تا از روستای آسیب دیده از زلزله قورچای، بازدید کنم، ابراز امیدواری کرد: طبق گزارشاتی که توسط مسئولین استان ارائه شده به شما قول می دهیم با تلاش مسئولین در استان روند ساخت و تکمیل واحدهای باقی مانده در روستای های قورچای و ویرو انجام شود ما نیز حمایت خواهیم کرد که هرچه سریع تر این امر محقق شود.

۹۰ درصد واحدهای زلزله زده قورچای رامیان رو به اتمام است

سید محمد حسینی در حاشیه افتتاح واحدهای مسکونی روستاهای زلزله زده رامیان در گفتگو با خبرنگار گلستان ما اظهار کرد: در زمان زلزله در سطح شهرستان رامیان به ده روستا خسارت وارد شد که ۲۱۱ واحد مسکونی نیاز به احداث مجدد داشت.
 
وی افزود: اغلب واحد های خسارت دیده در روستای ویرو قورچای بود، در قروچای ۷۹ واحد و در ویرو ۹۱ واحد خسارت دید.
 
مدیرکل بنیادمسکن گلستان با بیان اینکه روستای قورچای ساخت بالغ بر ۹۰ درصد واحدها رو به اتمام است، تصریح کرد: آنچه مهم بود این است که در ۴۸ ساعت اول کار بازسازی واحدها آغاز شد.

 به گفته حسینی؛ ۶۵ میلیون تومان وام کم بهره، ۲۵ میلیون تومان وام بلاعوض و به ازای هر واحد هم ۱۶۰ پاکت سیمان رایگان هدیه مقام معظم رهبری توزیع شده است .

 
وی ادامه داد: با توجه شرایط آب و هوایی روستای ویرو کارساخت و بازسازی واحد های مسکونی دیرآغازشد و اکنون ۸۰ درصد آن مرحله فوندانسیون را طی کرده است و بالغ بر۵۰ واحد ستون آنها احداث شده و ۲۲ واحد هم در حال زدن سقف و ۱۱ واحد هم دیوار چینی شده است.
 
حسینی با بیان اینکه ما تا پایان کار در خدمت مردم هستیم در خاتمه گفت: خوشبختانه با گرم شدن هوا کار ساخت منازل سرعت گرفته و امیدواریم ظرف سه ماه آینده کلیه واحد ها به اتمام برسد.

تصاویر/ آیین افتتاح و بهره برداری واحدهای زلزله زده رامیان با حضور قالیباف

انتهای پیام/

آیین افتتاح و بهره برداری واحدهای زلزله زده رامیان با حضور قالیباف
https://www.dana.ir/1720244
ارسال نظر
نظرات