شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:24 منتشر شده در مورخ: 1400/01/10 شناسه خبر: 1720258
نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس:

مجلس می تواند با شناسایی موانع و اعمال سیاست های اثرگذار در تحقق شعار سال موثر باشد

مجلس می تواند با شناسایی موانع و اعمال سیاست های اثرگذار در تحقق شعار سال موثر باشد
آصفری گفت: مجلس شورای اسلامی می تواند با شناسایی موانع و اعمال سیاست های تشویقی و اثرگذار در این راستا بسیار موثر باشد و فضایی باید توسط مجلس و دولت در کشور ایجاد شود که حمایت از تولید و تولیدکننده به وضوح دیده شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد حسن آصفری نائب رئیس کمیسون امور داخلی کشور و امور شوراهای مجلس در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به شعار سال و ضرورت تحقق آن گفت: در طی چند سال اخیر فرمایشات مقام معظم رهبری و نامگذاری شعار سال ها توسط ایشان مزین به مسئله اقتصاد بوده و این نشان از اهمیت مسئله تولید است که باید به آن بیش از هر زمانی توجه شود.

وی افزود: متاسفانه در طی سال های گذشته شعارهای سال تنها به بنرهای تبلیغاتی تبدیل شدند و اقدام عملیاتی موثر در این راستا زیاد دیده نشده در صورتی که فرمایشات مقام معظم رهبری برای همه یک راهبرد و نقشه راه باید باشد و همه دستگاه ها طبق آن حرکت کنند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروز متاسفانه تولیدکنندگان با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند که نیاز است همه برای رفع مشکلات و مانع زدایی های تولید پای کار بیایند چراکه یک تولید کننده برای اخذ یک مجوز باید بیش از ۱۸۰ روز در راهرو ادارات سردرگم باشد.

وی بیان کرد: امروز برخی از موانع دست و پا گیر تبدیل به قانون شده اند و این ها سبب شده که جهش تولید به معنای واقعی تحقق پیدا نکند و مجلس شورای اسلامی باید گامی بلند در این راستا بردارد.

آصفری اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی می تواند با شناسایی موانع و اعمال سیاست های تشویقی و اثرگذار در این راستا بسیار موثر باشد و فضایی باید توسط مجلس و دولت در کشور ایجاد شود که حمایت از تولید و تولیدکننده به وضوح دیده شود.

وی گفت: امروز متاسفانه بانک ها خود به یک مانع بزرگ برای تولید تبدیل شده اند و به جای اینکه تسهیلات کمک کننده به تولید کنندگان بدهند تسهیلات با سودهای سنگین می دهند که خود مشکلاتی را برای آنها ایجاد می کند.

آصفری خاطر نشان کرد: همچنین شهرک های صنعتی که خود باید مهمترین عامل ایجاد انگیزه در تولیدکنندگان باشند و زمین رایگان به تولیدکنندگان بدهند به محلی برای سوآوری تبدیل شده اند و همچون یک بنگاه اقتصادی زمین ها را چند برابر در اختیار تولید کننده قرار می دهند که آنها باید بخش اعظمی از سرمایه خود را صرف زمین کند و دغدغه اصلی تولید گم می شود و اینها موانع بزرگی هستند که همه باید برای رفع آنها تلاش جدی و شبانه روزی انجام بدهیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1720258
ارسال نظر
نظرات