شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:47 منتشر شده در مورخ: 1400/01/10 شناسه خبر: 1720261
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک:

پیک چهارم کرونا در استان مرکزی آغاز شد/اراک و ساوه نارنجی شدند

پیک چهارم کرونا در استان مرکزی آغاز شد/اراک و ساوه نارنجی شدند
جمالیان گفت: با توجه به آمار و ارقام و افزایش روند بیماران سرپایی و بستری در استان پیک چهارم در استان مرکزی به وقوع پیوسته است و باید برای این موضوع تمهیدات لازم اندیشیده شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفتگو با دیارآفتاب؛ مصاحبه‌ای بیان کرد: پیش از آغاز نوروز همواره تمام تلاشمان را کردیم که مردم را متوجه خطر این ویروس کوچک و در عین حال خطرناک سازیم، اما با توجه به آمار و ارقام و افزایش روند بیماران سرپایی و بستری در استان پیک چهارم در استان مرکزی به  وقوع پیوسته است و باید برای این موضوع تمهیدات لازم اندیشیده شود.

وی تاکید کرد: با توجه به تعداد مبتلایان در روزهای گذشته و تعداد ۲۵۷ مورد مثبت در ۲۴ ساعت گذشته، قطع به یقین وارد فاز چهارم کرونا ویروس در استان شده ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: طبق آخرین آمار وزارت بهداشت، در استان مرکزی، شهر های اراک و ساوه و شهرستانهای شبستر و میانه (آذربایجان شرقی)، نجف آباد (اصفهان)، ساوجبلاغ، فردیس و نظرآباد (البرز)، دشتستان (بوشهر)، شهریار (تهران)، بروجن (چهارمحال و بختیاری)، کرمانشاه (کرمانشاه)، دلفان و سلسله (لرستان) در کشور به زودی در وضعیت نارنجی قرار می‌گیرند.

وی در ادامه بیان کرد: هم‌چنین آبدانان (ایلام) و ازنا (لرستان) به زودی در وضعیت قرمز قرار می‌گیرند.

متولی سلامت استان هشدار داد: روند بستری در بیمارستان های استان صعودی گردیده و همچنین آمار مراجعین سرپایی به شدت در حال افزایش است، بنابراین مراقبت جدی و رعایت پروتکلهای بهداشتی ضروری است.

جمالیان تصریح کرد: با توجه به اطلاعات مذکور و همسایگی استانهای قرمز و نارنجی با استان مرکزی و مراودات اجتماعی بسیار با این استانها و عادی انگاری مردم ،افزایش تردد ها و دید و بازدید و مسافرت ها، این شرایط برای استان که به دور از انتظار نبوده است به وقوع پیوسته ولی باز دیر نشده است و می توان با تلاش مردم و رعایت پروتکل های بهداشتی از فاجعه ای بزرگ تر جلوگیری کرد.

وی تصریح کرد: متاسفانه مردم به هشدارها و توصیه هایی که در مورد کرونا ویروس می شد کم‌اعتنا شده بودند و حال درگیر با ویروسی شده ایم که آنچنان رفتار پیچیده ای هم ندارد بلکه فقط منتظر فرصتی است تا با عادی انگاری مردم دوباره در جامعه اظهار وجود نماید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: امیدواریم با هوشیاری مردم شاهد از بین رفتن این ویروس باشیم و ساده انگاری و بی اعتنایی به توصیه های بهداشتی سبب عزادار کردن کسی برای عزیزی نگردد.

اراک و ساوه نارنجی شدند

رنگ‌بندی جدید شهرستانها که از ۹ فروردین اعمال می‌شود در قسمت نقشه اپلیکیشن ماسک قرار گرفت.

 رنگ‌بندی جدید شهرستانها که از ۹ فروردین اعمال می‌شود در قسمت نقشه اپلیکیشن ماسک قرار گرفت.

 شهرستان های آبدانان (ایلام) و ازنا (لرستان)  در وضعیت قرمز قرار گرفتند.

 شهرستانهای شبستر و میانه (آذربایجان شرقی)، نجف آباد (اصفهان)، ساوجبلاغ، فردیس و نظرآباد (البرز)، دشتستان (بوشهر)، شهریار (تهران)، بروجن (چهارمحال و بختیاری)، کرمانشاه (کرمانشاه)، دلفان و سلسله (لرستان)، ساوه و اراک (مرکزی) در وضعیت نارنجی قرار گرفتند. 

 روند ابتلا در بسیاری نقاط کشور از جمله بندرعباس، نیشابور، اصفهان، شیراز، جهرم، زنجان و رفسنجان صعودی گردیده و احتمال نارنجی شدن آنها طی روزهای آتی وجود دارد.

با توجه به شیوع ویروس انگلیسی، مراقبت جدی و رعایت پروتکلهای بهداشتی ضروری است.

انتهای پیام

 

https://www.dana.ir/1720261
ارسال نظر
نظرات