شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:04 منتشر شده در مورخ: 1400/01/10 شناسه خبر: 1720282
استاندار یزد:

فرهنگ عاشورا با فرهنگ مردم یزد عجین شده است

فرهنگ عاشورا با فرهنگ مردم یزد عجین شده است
طالبی استاندار یزد تاکید کرد: یزد به خوبی با فرهنگ شهادت عاشورا و شهادت آشنا است و ذکر امام حسین در این دیار ذکری آشنا است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا؛ محمدعلی طالبی استاندار یزد پیش از صبح امروز در اجلاسیه دومین کنگره ۴۰۰۰ شهید استان یزد گفت: حضور مبارک امام زمان در فرهنگ ما همراه با وعده پیروزی نهایی است و درخشان ترین نقطه این مسیر حماسه عاشورا است که برای همیشه تاریخ راه را روشن کرد.

وی گفت: ما شهادت را از قیام امام حسین(ع) آموخته ایم شهادت در فرهنگ ما مترادف با حسینی بودن است.

طالبی تاکید کرد: یزد به خوبی با فرهنگ شهادت عاشورا و شهادت آشنا است و ذکر امام حسین در این دیار ذکری آشنا است. یاران حسین عاشقان شهادتند و کسانی هستند که تحت هیچ شرایطی دست از حق برنمی دارند و این اتفاق بارها و بارها در تاریخ تکرار می شود.

وی با تجلیل از برگزاری کنگره چهار هزار شهید استان یزد گفت: 4 هزار شهید استان یزد در واقع 4 هزار پرچم سرخ نشانه همراهی یزد با ظلم ستیزی هستند و برزگرای کنگره شهدا ادای دینی کوچک به جایگاه بلند شهدا است.

استاندار یزد ابراز داشت: این کنگره با مختصاتی بی نظیر در پاسداشت شهدا برگزار شد لذا جا دارد از همه کسانی که با ما همکاری کردند به ویژه فرمانده سپاه و نمایندگان مجلس تشکر ویژه ای داشته باشم.

طالبی تصریح کرد: ما در این کنگره از شعارزدگی فاصله گرفیتم و خدمات قابل توجهی انجام شد. تاثیر این کنگره همدلی و انسجام بیشتر در استان است و فارغ از رنگ ها و سلایق کمر همت بستیم و پیش می رویم.

استاندار یزد با بیان اینکه این کنگره می تواند آغازی برای تحولات بیشتر باشد عنوان کرد: امروز پایان کنگره نیست و کنگره ای که بر مفهوم جهاد استوار شده پایان ناپذیر است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1720282
ارسال نظر
نظرات