شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 16:02 منتشر شده در مورخ: 1400/01/10 شناسه خبر: 1720356
آیت الله دری نجف آبادی:

بسیاری از دستاوردها و پیشرفت های کشور به برکت تفکر جهادی به دست آمده است

بسیاری از دستاوردها و پیشرفت های کشور به برکت تفکر جهادی به دست آمده است
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: تفکر جهاد، ایثار و شهادت از جمله بزرگترین برکات وجودی امامین انقلاب است و ملت ایران در طول ۴۲ سال گذشته به خوبی از این تفکر استقبال کرده اند و امروز بسیاری از دستاوردها و پیشرفت های کشور به برکت این تفکر است که باید قدر آن را بدانیم و از آن به خوبی استفاده کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از دیار آفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی امروز در جریان بازدید از اردوهای جهادی نوروزی در سطح شهر اراک و در جمع جهادگران بسیج سازندگی گفت: بزرگترین تفکری که به برکت انقلاب اسلامی و تفکر حضرت امام(ره) در کشور جاری شد تفکر جهادی و فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی بود که امروز به خوبی شاهد آثار و خیرات این تفکر در سطح جامعه هستیم.

دری نجف آبادی اظهار کرد: تفکر جهاد، ایثار و شهادت از جمله بزرگترین برکات وجودی امامین انقلاب است و ملت ایران در طول ۴۲ سال گذشته به خوبی از این تفکر استقبال کرده اند و امروز بسیاری از دستاوردها و پیشرفت های کشور به برکت این تفکر است که باید قدر آن را بدانیم و از آن به خوبی استفاده کنیم.

وی ادامه داد: جامعه اسلامی نیازمند فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت در همه ابعاد است و اگر می خواهیم در راه تعالی و پیشرفت حرکت موثر و جهشی داشته باشیم باید به این فرهنگ ارزشمند اهمیت دهیم.

امام جمعه اراک بیان کرد: یکی از مصادیق جهاد همان جهاد سازندگی در ابتدای انقلاب بود که ثمره آن حرکت خیرات و برکات زیادی برای کشور داشت و توانست حجم عظیمی از خرابی ها و ویرانی ها را آباد کند و آن تفکر به معنای واقعی آبادی و سازندگی در کشور را رقم زد.

دری نجف آبادی اضافه کرد: امروز آن چیزی که برای پیشرفت در گام دوم انقلاب به آن نیازمند هستیم فرهنگ جهاد است که خوشبختانه توسط جهادگران بسیج سازندگی در حال گسترش است و در واقع اساس کار انقلاب محسوب می شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: اردوهای جهادی و جهادگران بسیج سازندگی افتخار ملت ایران هستند و بسیجیان جهادگر با حضور به موقع خود در میدان های نبرد کارنامه درخشانی از خود برجای گذاشته اند.

وی ادامه داد: حمایت از نیازمندان، محرومین و بیماران یکی دیگر از مصادیق جهاد است که در ایام بیماری کرونا این موضوع توسط ملت ایران و بسیجیان چشمگیر بود و جهادگران بسیجی با اقدامات موثر خود توانستند آسیب های زیادی را برطرف کنند و البته باید این حرکت با قوت ادامه دار باشد.

امام جمعه اراک افزود: امروز جهادگران بسیج سازندگی خدمات بسیار خوبی به مناطق محروم و کم برخوردار ارائه می کنند که بسیار قابل تقدیر است و بسیجیان جهادگر با عشق و اعتقاد قلبی وارد میدان خدمت می شوند و همین مولفه باعث اثرگذاری فعالیت های آنها می شود.

دری نجف آبادی یادآور شد: جهادگران بسیج سازندگی از مومن ترین و دلسوزترین افراد به انقلاب اسلامی هستند که بهترین روزهای عمر خود را صرف خدمت به مردم و نیازمندان می کنند و اینها باید الگوی همه جوانان باشند.

وی گفت: جوانان باید از فرصت جوانی به خوبی استفاده کنند و بتوانند با استفاده از این فرصت گام های بلندی برای پیشرفت و تعالی جامعه بردارند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: امروز جهادگران بسیج سازندگی استان مرکزی در خدمت رسانی به محرومین پیشگام هستند و خوشبختانه با حضور به موقع خود در مناطق مختلف از جمله سیستان و بلوچستان، سی سخت و سایر مناطق دیگر منشا خدمات و اقدامات گسترده ای هستند.

امام جمعه اراک اظهار کرد: رسیدگی به اشتغال، رفع نیازهای مردم، رفاه،آموزش، فرهنگ، بهداشت و سلامت مردم که توسط جهادگران بسیج سازندگی انجام می شود جزء مقدس ترین و بهترین عبادت ها است.

وی ادامه داد: استان مرکزی از سال های گذشته در امر خدمت به مناطق محروم پیش قدم بوده و نمونه بارز آن در خدمت رسانی به مناطق سیل زده سال ۹۸ بود که جهادگران بسیج سازندگی با حضور به موقع خود توانستند اقدامات اثرگذاری انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: اردوهای جهادی صدها درس برای جوانان و نوجوانان دارد که مهمترین آن درس خداشناسی و معرفت ، وفاداری، خدمت رسانی، توجه محرومین ، تجربه و درس های دیگر است که می تواند آنها را برای آینده به خوبی تربیت کند.

دری نجف آبادی خاطرنشان کرد: همه باید فرهنگ جهاد و ازخودگذشتگی را تا مرز شهادت دنبال کنیم و اگر می خواهیم از رهروان راه و مکتب شهید سلیمانی(ره) باشیم باید به تفکر جهاد و ایثار اهمیت دهیم و پیروزی اسلام برگرفته از این تفکر ارزشمند است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1720356
ارسال نظر
نظرات