شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 21:56 منتشر شده در مورخ: 1400/01/10 شناسه خبر: 1720394
رئیس کل دادگستری لرستان:

رهایی ۳۷ نفر محکوم به قصاص در لرستان/ ۱۳۰ زندانی آزاد شدند

رهایی ۳۷ نفر محکوم به قصاص در لرستان/ ۱۳۰ زندانی آزاد شدند
رزم گفت: ۳۷ نفر محکوم به قصاص در استان با صلح و سازش از قصاص رهایی یافتند، همچنین ۱۳۰ زندانی آزاد شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیرافلاک، محمد رزم عصر امروز در دیدار با قضات و کارکنان دادگستری لرستان با رئیس قوه قضائیه، اظهار داشت: دستگاه قضا در استان دارای ۲۵ حوزه، ۲۶۴ شعبه فعال، ۲۴۷ قاضی و هزارو ۵۴ کارمند است که از قضات و کارمندان پاکدست، متعهد، ولایی و جهادی استفاده شده است.

وی افزود: ۲۵۰ نفر از پرسنل قضایی استان ایثارگر هستند که سند افتخار محسوب می شوند؛ نیروهای دستگاه قضا در راستای پیاده کردن این سیاست ها مانند تکریم ارباب رجوع، افزایش مختومه پرونده، کاهش پرونده، تعیین تکلیف پرونده های معوق و غربالگری زندانیان و حمایت از تولید و کارخانجات اقداماتی انجام می دهند.
 
رئیس کل دادگستری لرستان تصریح کرد: با ورود فعالیت کاری بنده در استان موجودی پرونده ها به تعداد ۵۶ هزار و ۷۹۱ پرونده بود که با تلاش های لازم این تعداد با نرخ رسیدگی ۱۰۶.۲۰ درصد به تعداد ۲۹ هزار و ۶۲۵ تا کاهش یافته و ۲۷ هزار و ۱۶۱ هزار موجودی کاسته شده است.
 
رزم عنوان کرد: از شهرویو ۹۸ تاکنون ۴۸ هزار و ۲۵۰ پرونده به شوراها ارجاع یافته که ۳۷ درصد پرونده های ارجایی منجر به سازش شده است.
 
وی بیان کرد: آزادی ۵۳۰ نفر از زندان و رهایی ۳۷ نفر محکوم به قصاص از دیگر اقدامات در این بخش بوده است.
 
رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به مختومه شدن پرونده ها عنوان کرد: در مختومه کردن پرونده های معوقه در اول آذر ۹۸ تعداد ۱۷ هزار و ۷۳۹ پرونده موجود بود که در شهریور ۹۹، ۲۲ هزار و ۱۷۶ پرونده معوقه مختومه شد.
 
رزم خاطر نشان کرد: هزار و ۸۶۵ بازدید از زندانها صورت گرفت و پیشنهاد عفو و پابند الکترونیکی در برخی از موارد انجام شد که پارسال ۱۶ درصد کاهش ورودی به زندان داشتیم.
 
وی بیان کرد: سال گذشته هشت هزار و ۳۴۵ نفر از زندانیان به مرخصی رفتند و هزار و ۷۶۵ نفر از مرخصی پایان حبس استفاده کردند، همچنین در این مدت ۷۳۵ نفر محکوم علیه از طریق عفو و یا تعلیق آزاد شدند.
 
رئیس کل دادگستری لرستان گفت: در بروجرد هزار و ۲۰۰ زندانی وجود داشت که هم اکنون این تعداد به ۴۰۰ نفر کاهش یافته است.
 
رزم با اشاره به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد مالی با کمک ستاد دیه افزود: ستاد دیه با کمک ۲۶ میلیارد تومان ۲۲۰ نفر در محکومیت غیر مالی را آزاد کرد که این آمار نسبت به پارسال صد درصد رشد داشته است.
 
وی تصریح کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در راستای کمک مومنانه هزار بسته معیشتی به خانواده زندانیان نیازمند اهدا شده که ارزش هر بسته ۵۰۰ هزار تومان بوده است.
 
رئیس کل دادگستری لرستان خاطر نشان کرد: امروز یکی از محکومین قصاص با رضایت اولیای دم رهایی یافت و با جلب کمک ها و مساعدت خیرین ۱۳۰ زندانی آزاد شدند.
 
رزم با بیان اینکه ۴۰ جرم در استان شناسایی شده است، گفت: باید برخورد لازم با اراذل و اوباش صورت گیرد و این سیاست را به قضات و بازپرسان منتقل کردیم. با حضور ۳۰۰ نفر، اخلالگران سال ۹۷ نیز محاکمه شدند.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1720394
ارسال نظر
نظرات