شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 14:59 منتشر شده در مورخ: 1400/01/11 شناسه خبر: 1720429
معاون آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج):

بحث مهدویت در کشور متولی واحدی ندارد / منجی گرایی فصل مشترک تمام ادیان الهی

بحث مهدویت در کشور متولی واحدی ندارد / منجی گرایی فصل مشترک تمام ادیان الهی
محمد رضا نصوری گفت: علت پیدایش مدعیان ظهور علاوه برحرکت جزیره ای دربحث مهدویت در کشور، نبود متولی واحد در این امر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ظهور حضرت مهدی یکی از مهمترین و البته پرسوال ترین باور های شیعه است ، بزرگان دین در تمام این سال ها تلاش کرده اند به این شبهات پاسخ دهند اگرچه دشمنان هم بیکار ننشسته وبا  شبهه افکنی و فرقه سازی باعث گمراهی افراد شده اند.

حجت الاسلام محمد رضا نصوری معاون آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) دررابطه با این موضوع با خبرنگار مرآت به گفت وگو پرداخته است.

وی با بیان اینکه تبین درست جایگاه مهدویت وگسترش مسایل معنوی تنها راه جلوگیری از گسترش عرفان های نوظهور است، گفت:طبق آیه 73 سوره انبیا کسانی را باید به عنوان امام و شاخص قرار دهیم که ما را دعوت به خدا کنند و نگاه شریعت محور داشته باشند ، اما عرفان های نوظهور و بدعت گزاران با دو صفت عقل گریزی و علم گریزی در تقابل با شریعت حرکت می کنند. آنها مردم را به جای خدا محوری ، شخص محور می کنند ونقطه تقابل مهدویت با عرفان های کاذب درهمین مورد است و منتظر واقعی باید هوشیار باشد و با افزایش معرفت خود را مصون سازد.

منجی گرایی فصل مشترک تمام ادیان الهی

نصوری با بیان اینکه در تمام ادیان الهی در بحث منجی گرایی یک دکترین وحدت وجود دارد، خاطر نشان کرد: اعتقاد به ظهور منجی قبل از پایان دنیا فصل مشترک تمام ادیان الهی است به طوری که در مسیحیت حضرت مسیح ، در دین یهود ماشیعه و در بین زرتشتیان سوشیان و هندوها کالکی و در بین ما مسلمانان چه شیعه و سنی اعتقاد به ظهور حضرت مهدی وجود دارد.

معاون آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی با اشاره به اختلاف اسلام و مسیحیت در بحث علایم ظهور و نقش حضرت مسیح در حکومت آخرالزمانی گفت: براساس روایات اهل سنت و شیعه زمانی که حضرت مهدی ظهور می کند به سمت بیت المقدس می رود و در آنجا با حضرت مسیح بیعت می کند  و با بیعت حضرت مسیح جمعیتی از مسیحیان نیز ایمان می آورند و نقطه اشتراک بین مسلمانان و مسیحیان از اینجا آغاز می شود و اینکه هردو یک هدف عدالت محوری و معنویت محوری دارند اما اختلاف انها در این است که گروههای اوانجلیستی به دنبال ساختن علایم ظهورهستند و اینده سازی را مطرح می کنند. و در کتاب عهد جدید علائم ظهور به این صورت آمده است : گوساله سرخ در برابر حضرت مسیح باید ذبح شود، بیت المقدس در اختیار یهودیان باشد و دو مسجد الاقصی توسط یهودیان خراب و به جای آن معبد سلیمان ساخته شود و در جنگ بزرگ آرماگدون جنگ با دجال صورت بگیرد.

بحث مهدویت در کشور متولی واحدی ندارد

وی علت پیدایش مدعیان ظهور را علاوه برحرکت جزیره ای دربحث مهدویت در کشور، نبود متولی واحد دانست و در ادامه اظهارکرد: بعضی عوامل تحریک کننده مانند تعیین زمان برای ظهور و ملاقات گرایی با حضرت و جعل حدیث دراین مورد و جای خالی معارف مهدویت در کتب درسی چه در سطح دانشگاهی و دانش آموزی  و کم کاری های علمی و اجرایی د راین زمینه ازعلل پیدایش منحرفین و مدعیان است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1720429
ارسال نظر
نظرات