شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:09 منتشر شده در مورخ: 1400/01/11 شناسه خبر: 1720474
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان:

زنگ خطر زیست محیطی به صدا درآمد/آتش در کمین طبیعت و زیستگاه های جنوب شرق کشور

زنگ خطر زیست محیطی به صدا درآمد/آتش در کمین طبیعت و زیستگاه های جنوب شرق کشور
وحیدپورمردان گفت: با شروع فصل گرم و کاهش بارش های فصلی، طبیعت و زیستگاه های سیستان و بلوچستان با خطر آتش سوزی مواجه هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وحیدپورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: کاهش بارش در مناطق مختلف سیستان و بلوچستان و به ویژه در قسمت های شمالی و شروع فصل گرم در استان موجب شده است تا احتمال آتش سوزی در پوشش گیاهی خشک بستر زیستگاه ها و تالاب ها افزایش یابد.

وی با بیان این که با توجه به جدیت موضوع اقدام هایی در دستور کار قرار گرفته است، افزود: تشکیل تیم مهار آتش در یگان حفاظت محیط زیست و خرید تجهیزات مهار آتش و برنامه های آموزشی با جوامع محلی حاشیه زیستگاه ها و مناطق مستعد آتش سوزی از جمله برنامه های این اداره کل برای پیشگیری از وقوع آتش سوزی است.

پورمردان ادامه داد: از شهروندان و هم استانی ها درخواست می کنیم در زیستگاه ها و طبیعت آتش روشن نکنند، در صورت روشن کردن آتش از خاموش شدن آن، قبل از ترک محل مطمئن شوند و در صورت وجود باد نیز هرگز آتش روشن نکنند، چراکه در چنین شرایطی باد موجب افزایش حجم آتش و انتقال آن از طریق گدازه شده و احتمال آتش سوزی را در سطح وسیع افزایش می دهد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1720474
ارسال نظر
نظرات