شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 12:37 منتشر شده در مورخ: 1400/01/11 شناسه خبر: 1720479
مسئول کمپین کتابخانه های خانگی روستاهای جرگلان

ترویج کشت نهال درختان میوه دار در جرگلان/ توزیع ۲۱۰ اصله نهال گردو در نوروز ۱۴۰۰

ترویج کشت نهال درختان میوه دار در جرگلان/ توزیع ۲۱۰ اصله نهال گردو در نوروز ۱۴۰۰
رحمت الله دهش با بیان اینکه ترویج کشت نهال های درختان میوه دار در بخش جرگلان در شهرستان راز و جرگلان را اجرایی کرده و ادامه می دهیم، گفت: در نوروز 1400 تعداد 210 اصله نهال گردو را در شهر یکه سعود میان منازل توزیع کردیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رحمت الله دهش، مسئول کمپین کتابخانه های خانگی روستاهای جرگلان در گفت و گو با عصر اترک اظهار کرد: اهدای نهال به خانواده های روستایی بخش جرگلان ایده ای بوده است که این کمپین در گذشته نیز آن را اجرا کرده است تا کودکان به انجام آن تشویق شوند.

دهش گفت: در نوروز 1400 نیز تعداد 210 اصله نهال درخت گردو با رقم دانه درشت متناسب با اقلیم منطقه جرگلان را با همیاری دوستانم با نرخ  تخفیفی تهیه و میان 70 خانواده شهر یکه سعود توزیع کردیم.

وی خاطر نشان کرد: در اوایل پاییز سال گذشته نیز تعداد 180 اصله نهال شامل نهال درختان گلابی، سیب، انجیر، سنجد، پسته و گردو را در روستاهای گرکز، دویدوق و توتلی همچنین 20 اصله نهال گردو را از میان آن نهال های تهیه شده در مدرسه پسرانه الغدیر شهر یکه سعود توزیع و کشت کردیم.

وی هدف از کشت این نهال های درختان میوه دار در منطقه جرگلان را سر سبز کردن روستاهای این منطقه با درختان میوه دار، بهره مندی خانواده های این مناطق از نعمت میوه های تازه و خشکبار شده این درختان، آشنایی کودکان با نحوه کشت و نگهداری درختان بیان کرد و افزود: انجام کشت نهال درختان میوه دار را ادامه خواهیم داد.

مسئول کمپین کتابخانه های خانگی روستاهای جرگلان در خاتمه یادآور شد: افزون بر این، ترویج کشت محصولات سبزی در باغچه های خانگی روستاهای بخش جرگلان همچنین نگهداری مرغ و خروس در حیاط منازل روستایی در این منطقه از دیگر برنامه هایی است که با همیاری تسهیل گران این کمپین انجام خواهیم داد.

انتهای پیام/رحیمی

 

https://www.dana.ir/1720479
ارسال نظر
نظرات