شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 23:15 منتشر شده در مورخ: 1400/01/11 شناسه خبر: 1720587
علمای اهل سنت کردستان عنوان کردند:

انقلاب اسلامی ایران عدالت را برای مردم به ارمغان آورد / امنیت و اقتدار؛ مهمترین دستاورد نظام جمهوری اسلامی

انقلاب اسلامی ایران عدالت را برای مردم به ارمغان آورد / امنیت و اقتدار؛ مهمترین دستاورد نظام جمهوری اسلامی
علمای برجسته اهل سنت کردستان عنوان کردند: عملکرد نظام جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه قابل مقایسه با دوران پهلوی نیست چرا که نظام مقدس ما مبتنی بر احکام الهی و احکامی است که از قرآن نشات می گیرد و تا ابد هم همانطور خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در 22 بهمن سال ۱۳۵۷، به دعوت امام خمینی همه‌پرسی حکومت جمهوری اسلامی ایران در روزهای ۱۰ و ۱۱ فروردین ۱۳۵۸ در سراسر ایران برگزار شد و ۹۸٫۲ واجدین شرکت در همه‌پرسی با دادن رای «آری»، با برقراری حکومت جمهوری اسلامی موافقت کردند.

 12 فروردین یکی از روزهای تاریخی و مهم ایران اسلامی است، در این روز با رای اکثریت قاطع مردم، نظام سیاسی کشور پس از 2500 سال از نظام سلطنتی به نظام جمهوری اسلامی وحکومت مردمی تغییر یافت.در 12 فروردین 1358 ثمره مبارزات ضد سلطنتی و طاغوتی و شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ملت ایران به بار نشست و نظام جمهوری اسلامی ایران استقرار یافت.

انقلاب اسلامی ایران عدالت را برای مردم به ارمغان آورد

ماموستا امین راستی عالم برجسته اهل سنت کردستان در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار داشت: عملکرد نظام جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه قابل مقایسه با دوران پهلوی نیست چرا که نظام مقدس ما مبتنی بر احکام الهی و احکامی است که از قرآن نشات می گیرد و تا ابد هم همانطور خواهد بود.

وی گفت:  انقلاب اسلامی ایران نیز به رهبری امام خمینی (ره) با تأسی از مکتب رسول الله (ص) شکل گرفت و به این شکوه و عظمت رسیده است.

وی با بیان اینکه جامعه جهانی باید بداند تا روزی که اسلام و قرآن در دست ما است و برای احیا ارزشهای دینی و اجتماعی تلاش می‌کنیم توان گرفتن انقلاب و نظام اسلامی از ما را ندارند بیان کرد: ما در طول این چهل سال فراز و نشیبهای زیادی را تجربه کرده‌ایم اما به یاری خدا، تدابیر امام راحل (ره)، رهنمودهای مقام معظم رهبری و خون شهدا تمام این مشکلات را پشت سر گذاشتیم.

ماموستا راستی در پایان گفت: همه ما موظفیم از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی حفاظت کنیم و این دستاوردهای عظیم را به نسل آینده ساز کشور معرفی کنیم.

خدمات جمهوری اسلامی به کردستانی‌ها با دوران قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست

 ماموستا مصطفی شیرزادی امام جمعه مریوان در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار داشت: مردم ایران متشکل از اقوام و مذاهب مختلف در کنار همدیگر به مبارزه با طاغوتیان پرداختند و در نهایت انقلابی را به پیروزی رساندند که همه معادلات جهانی را تغییر داد.

وی با بیان اینکه خدمات جمهوری اسلامی به کردستانی‌ها با دوران قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست گفت: وظیفه تمام افراد جامعه است تا قدردان نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند  چرا که در دوران پهلوی مردم از کمترین امکانات رفاهی نیز برخوردار نبودند حال با وجود پربرکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تمام شهرها و روستاهای ما از امکانات رفاهی و خدمات عمرانی برخوردار هستند.

وی با اشاره به اینکه وظیفه تمام افراد جامعه قدردانی از نظام مقدس جمهوری اسلامی، حفظ آرمانهای امام راحل و شهدا و توجه به منویات مقام معظم رهبری است عنوان کرد: اگر رهبری مقتدر و وحدت ملت شریف و ولایت‌مدار ایران نبود این نظام دچار مشکل شده و مانند بعضی از کشورهای منطقه گرفتار هرج و مرج دینی و قومیتی می‌شد.

ماموستا شیرزادی تاکید کرد: با قاطعیت می‌توان گفت که خدمات نظام جمهوری اسلامی در کردستان با امکانات قبل از انقلاب در این منطقه قابل مقایسه نیست و تحولات شگرفی صورت گرفته است لذا باید همواره منویات رهبر معظم انقلاب را سرلوحه امور قرار دهیم و از دستاوردهای ۴۲ ساله انقلاب اسلامی محافظت کنیم.

خواسته مردم انقلاب ایران در شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی تجلی یافت

ماموستا خدایی امام جمعه شهرستان بانه در گفتگو با خبرنگار کردتودی خاطر نشان کرد: امام جمعه شهرستان بانه در گفتگو با خبرنگار اظهار کرد: نظامی که بر اساس یک انقلاب مردمی استوار است بایستی در جهت خواسته های همان مردم گام بردارد خواسته مردم انقلاب ایران در شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی تجلی یافت.

وی افزود : ۱۲ فروردین آزمون بود، صراطی بود که صالحان از آن گذشتند و اینگونه شد که نوری دیگر تابیدن گرفت و سند محکمی برای آیندگان در تاریخ به نام ۱۲ فروردین برجای ماند.

ماموستا خدایی از انقلاب به عنوان یکی از بزرگترین تحولات در عصر کنونی نام برد و اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران تفاوت های زیادی با تمام انقلاب های عصر کنونی داشت.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ارزش های دینی را احیا و عزت را به اسلام بازگرداند، عنوان کرد: مهمترین ویژگی و تفاوت انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب ها پیروزی این انقلاب به رهبری عالمی فرزانه بود.

امام جمعه بانه خاطرنشان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی در کنار احیای ارزش ها و بازگرداند عزت ملت ایران تمام معادلات منطقه را برهم زد.

اصل و پایه انقلاب اسلامی ایران بر اساس اسلام بوده است

 ماموستا ملا هاشم نوری  امام جمعه اهل سنت قروه در گفتگو با خبرنگار کردتودی با تبریک فرارسیدن روز دوازدهم فروردین که به نام روز انقلاب اسلامی نامگذاری شده است، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران از ابتدای امر با نام اسلام آغاز شد و مردم خود خواهان تحقق انقلاب اسلامی به عنوان انقلابی عدالتخواه بودند.

 وی افزود: مردم با حضور خود در پای صندوق های رای در روز دوازدهم فروردین ماه سال 58 با بیش از 98 درصد آرا انقلاب اسلامی را پذیرفتند تا نشان دهند اصل و پایه انقلاب آنان بر اساس اسلام بوده است.

امام جمعه اهل سنت قروه با بیان اینکه درایت و بصیرت امام راحل در انتخاب مردم نقش بسزایی داشت، خاطر نشان کرد: در دیگر کشورهای جهان سابقه ندارد که پس از وقوع یک انقلاب، سردمداران آن اقدام به برگزاری رفراندوم نمایند اما در ایران اسلامی با پیروزی انقلاب درایت و بصیرت حضرت امام خمینی (ره) چهره واقعی اسلام را که بر اساس عدالت و دموکراسی است را نشان داد.

وی ادامه داد: امروز به برکت انتخاب جمهوری اسلامی شاهد رشد و پیشرفت ایران در تمام زمینه ها هستیم و می بینیم که در بخش های علمی، ورزشی، اجتماعی و سیاسی موفقیت های روز افزون کشور رقم می خورد و پس از این نیز ادامه خواهد داشت.

ماموستا یدالله محمدی در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی در این سالها نشان داده است، که نظامی است متکی بر قدرت مردمی و مردم سالاری دینی و جمهوریت به تمام معنای اسلامی و در مسیری در حال حرکت است که رضایت مردم را با خود به همراه داشته باشد.

وی افزود: در این انقلاب نه مردم از نظام جدا بوده اند و نه نظام خودش را از مردم جدا دانسته است و علی رغم مشکلاتی مانند تحریم ها و بعضاً سو مدیریت ها مردم همیشه و در همه جا پشت نظام بوده است و اقتدار و صلابت امروز نظام نشانه ای بر مردمی بودن آن است.

ماموستا محمدی با اشاره به اینکه در ماه‌ های پیش رو به انتخابات نزدیک خواهیم شد افزود: این مردم هستند که سرنوشت خود را با انتخاب اصلح تعیین میکنند و مردم باید با انتخاب درست آینده ی شایسته را برای همه رقم بزنند.

وی تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی نظامی است متکی بر توانمندی های مردمی و عظمتی که شرع معظم به آن داده است.

این ماموستای اهل سنت در ادامه افزود: نظام گذشته را هرگز نمیتوان با نظام پهلوی مقایسه کرد چرا که نظام پهلوی بر اساس منویات غربی ها و مستکبرین و کشور های امپریالیستی که در صدد تصرف خاورمیانه و کشیدن آن زیر یوغ ظالمانه بود تشکیل شد اما  قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران با مبنا قرار دادن حاکمیت ملی، راه‌های إعمال آن را از طریق انتخابات، رفراندوم، همه‌پرسی و سایر راه‌هایی که به آن تحقق می‌بخشد را فراهم آورده است؛ یعنی به‌گونه‌ای تنظیم شده است که بین حاکمیت دینی و مردم‌سالاری دینی، یک تلفیق و هماهنگی بوجود آمده است.

این ماموستای اهل سنت کُردستان گفت: انقلاب اسلامی موجب گذار جامعه‌ی ایران از یک استبداد سلطنتی به یک آزادیِ دینی بوده است، انقلاب اسلامی ایران در هیچ لحظه‌ای بدون مشارکت مردم نبوده است و بعد از انقلاب هم، نقش مردم بدون وقفه در سطوح سیاسی و اجتماعی، فعّال و تعیین‌ کننده بوده است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1720587
ارسال نظر
نظرات