شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 08:31 منتشر شده در مورخ: 1400/01/12 شناسه خبر: 1720603
کارشناس مسائل بین الملل:

توافق ایران و چین تضمین کننده منافع هر دو کشور است/این همکاری می تواند در پویایی اقتصاد ایران نقش موثری داشته باشد

توافق ایران و چین تضمین کننده منافع هر دو کشور است/این همکاری می تواند در پویایی اقتصاد ایران نقش موثری داشته باشد
هانی زاده گفت: بسیاری از کشورهای غربی و رسانه های وابسته به آمریکا و رژیم صهیونیستی تلاش می کنند سند همکاری ایران و چین را سند استعماری تلقی کنند در حالیکه منافع ملی ایران در این سند محرز است و این همکاری می تواند در گسترش و پویایی اقتصاد ایران نقش موثری داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هانی زاده ، کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با دیارآفتاب؛ گفت: همکاری های استراتژیک ایران و چین یک سند تضمین کننده منافع مشترک تهران و پکن است .

هانی زاده اظهار کرد: از آنجایی که چین یکی از شرکای اقتصادی و سیاسی ایران است این سند می تواند محور همکاری جدیدی را در شرق و غرب آسیا بین ایران و چین ایجاد کند.

 وی افزود: با توجه به اینکه چین در آینده در صدد احیا جاده ابریشم است و ایران یکی از محوری ترین کشورهای جاده ابریشم تلقی می شود لذا این سند همکاری می تواند یک بلوک اقتصادی گسترده ای را در شرق جهان ایجاد کند.

این کارشناس سیاسی در ادامه بیان کرد: علاوه بر چین ممکن است روسیه و کشورهای دیگر در شرق و غرب آسیا به این همکاری ایران و چین بپیوندند و به تدریج بخش مهمی از جهان از نفوذ استعمارگرانه آمریکا و نفوذ دلار خارج خواهد شد.

وی تصریح کرد: چین درصدد است به جای استفاده از دلار از یک ارز جدیدی برای تقابل با تهدیدهای آمریکا استفاده کند  ایران نیز همواره مورد تحریم آمریکاست لذا به نفع ایران است که سند راهبردی  و همکاری ۲۵ ساله ایران و چین را عملیاتی بکند.

 هانی زاده اظهار کرد: علی رغم جریان سازی هایی که صورت میگیرد این سند دربرگیرنده منافع ملی ایران است و جای نگرانی نیست.

هانی زاده خاطر نشان کرد: بسیاری از کشورهای غربی و رسانه های وابسته به آمریکا و رژیم صهیونیستی تلاش می کنند  این سند همکاری  را سند استعماری تلقی کنند در حالیکه منافع ملی ایران در این سند محرز است  و این همکاری می تواند در گسترش و پویایی اقتصاد ایران نقش موثری داشته باشد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1720603
ارسال نظر
نظرات