شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:22 منتشر شده در مورخ: 1400/01/12 شناسه خبر: 1720604
کارشناس مسائل فرهنگی:

نظام جمهوری اسلامی به عنوان یک حرکت بسیار موثر در جهان مطرح است/مردم مدافع اصلی نظام هستند

نظام جمهوری اسلامی به عنوان یک حرکت بسیار موثر در جهان مطرح است/مردم مدافع اصلی نظام هستند
میرمهدی با اشاره به اینکه مردم مدافع اصلی نظام هستند گفت: تا به حال این نظام با تمام مشکلات توانسته است برای اولین بار در تاریخ، ایران را متحد و یکپارچه نگه دارد و به عنوان یک حرکت بسیار موثر در دنیا مطرح باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ میرمهدی کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: قبل از نظام جمهوری اسلامی، نظام شاهنشاهی بود عده ای حکومت را به دست گرفته بودند و مردم نقشی در تعیین سرنوشت خود  نداشتند و همه مردم  به دنبال تشکیل حکومتی بر اساس ضوابط اسلامی بودند.

 

میرمهدی اظهار کرد: در روز دوازدهم فروردین  سال ۱۳۵۸  اولین انتخابات سراسری برای اصل نظام جمهوری اسلامی در کشور برگزار شد و ۹۸.۲ درصد مردم ایران به نظام جمهوری اسلامی رای "آری" دادند.

وی افزود: پس از برگزاری انتخابات  بر اساس جمهوری اسلامی، قانون اساسی تدوین شد و مردم به قانون اساسی رای دادند و بر اساس این قانون، رئیس جمهور و نماینده های مجلس را مردم انتخاب می کردند.

میر مهدی در ادامه بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی نظام جدیدی است که بر اساس قوانین اسلام مطابق با فطرت انسان ها شکل گرفته است و نظام دیکتاتوری را قبول ندارد،به همین دلیل همواره با دشمنی دشمنان مواجه شده است و با فراز و نشیب های زیادی مواجه بودیم و هستیم و خواهیم بود و در تمام توطئه ها ، جنگ های نظامی و اقتصادی و تحریم ها ، مردم مدافع اصلی نظام بودند.

این کارشناس مذهبی گفت: تا به حال این  نظام با تمام مشکلات توانسته است برای اولین بار در تاریخ، ایران را متحد و یکپارچه نگه دارد و به عنوان یک حرکت بسیار موثر در دنیا مطرح باشد.

وی تصریح کرد: مشکلات اقتصادی به مسئله مدیریت و نحوه انتخاب مردم مرتبط  است،امیدواریم  در انتخابات آینده  مردم کسانی را برای مدیریت کشور انتخاب کنند  که پایبند به قانون و نظام جمهوری اسلامی باشند.

  میر مهدی در پایان خاطر نشان کرد:تمام  اقوام ایرانی مسلمان و غیرمسلمان ،این نظام را به عنوان نظامی که مدافع منافع آن هاست قبول دارند و حمایت کرده اند و این حمایتها ادامه خواهد داشت . از مردم می خواهیم در انتخابات با دقت بیشتر شرکت کنند تا مدیریت جدید و کارآمد، مشکلات اقتصادی را با برنامه ریزی حل کند .

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1720604
ارسال نظر
نظرات