شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:22 منتشر شده در مورخ: 1400/01/12 شناسه خبر: 1720608
داور و مربی بین المللی تکواندو مطرح کرد؛

خودباوری و خودکفایی؛ رهاورد جمهوری اسلامی/نظامی که تحول عظیمی را در ایران رقم زد

خودباوری و خودکفایی؛ رهاورد جمهوری اسلامی/نظامی که تحول عظیمی را در ایران رقم زد
محمد رضا طاهری نسب گفت: نظام جمهوری اسلامی تحول عظیمی را در ایران رقم زد که خودباوری، خودکفایی و پیشرفت چشمگیر در عرصه های مختلف از جمله مهم ترین دستاوردهای آن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد رضا طاهری نسب، داور بین المللی تکواندو ضمن گرامیداشت روز جمهوری اسلامی، در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی که بیش از چهار دهه از عمرش می گذرد، علی رغم همه گرفتاری‌ها و موانعی که از بدو پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بر سر راهش وجود داشت، از قبیل هشت سال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس، ترورهایی که از همان ابتدای نظام شاهدش بودیم و جان خیلی از مسئولان را گرفت و تحریم های اقتصادی که هنوز هم حاکم است، در ابعاد مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و رفاهی توسعه و پیشرفت های تحسین برانگیزی را رقم زده است.
 
وی با بیان این که به جرأت می ‌توانیم بگوییم که ایران اسلامی در زمره کشورهای با توسعه بالا قرار گرفته و هیچ کس نمی تواند منکر این اقتدار باشد، ادامه داد: مردمی بودن نظام از آرمان های بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی و از عناصر اساسی پیروزی انقلاب بود و حضرت امام (ره) بارها بر عنصر مردمی بودن آن تاکید داشتند.
 
این چهره شاخص ورزشی کشورمان با تاکید بر این که از مولفه‌های دوام و موفقیت نظام همان مردمی بودن آن است، گفت: نظام کریمه جمهوری اسلامی ایران در طول ۴۲ سالی که از عمرش گذشت، در حوزه‌های مختلف آموزشی و علمی، بهداشت و سلامت، زیرساخت‌ها و اقتصاد، رفاه اجتماعی و دیگر بخش ها موفقیت ها و پیشرفت هایی را رقم زده است که همگان بر آن صحه می گذارند.

پیشرفت های قابل توجه ایران در عرصه های مختلف
 
وی عنوان کرد: در بخش آموزش و علمی کافی است که رشد قابل توجه نرخ باسوادی را در کشور با قبل از انقلاب مقایسه کنیم، در بخش ورود بانوان به عرصه علمی و آموزشی نیز شاخص های ایران با ۴۲ سال قبل قابل مقایسه نیست.
 
طاهری افزود: قبل از انقلاب شاید فقط زیر ۲۰۰ هزار دانشجو داشتیم، ولی اکنون آمار دانشجویان به بالغ بر چهار میلیون نفر رسیده است که این ارقام با وجود افزایش جمعیت به هیچ وجه با گذشته قابل مقایسه نیست، در شاخص‌های آموزش عالی، ایران توانسته که خودش را در طبقه بندی کشورهای برتر جهان قرار دهد، شاهد هستیم در مسابقات علمی که در عرصه های بین المللی برگزار می شود، ایرانیان جزو افراد برتر هستند.
 
وی ادامه داد: در حوزه بهداشت و سلامت ارتقای قابل محسوس بر همگان مبرهن است، همین امروز که متأسفانه ویروس کرونا جهان را درنوردیده و شاید اولین نگرانی دنیا در شرایط فعلی کووید باشد، ایران از کشورهایی است که در آینده بسیار نزدیک شاهد موفقیت بسیار خوبی در زمینه تولید واکسن کرونا خواهد بود.
 
تولید واکسن کرونا؛ افتخاری دیگر
 
این قهرمان ورزشی افزود: با تولید واکسن کرونا نه تنها نگرانی هایی که در کشور خودمان از این نظر داریم مرتفع می شود بلکه می توان آن را به سایر کشورها هم صادر کرد و دنیا را نجات داد.
 
رئیس هیئت تکواندوی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در بخش زیرساخت‌ها و اقتصاد، رشد قابل توجهی را در حوزه آزادراه‌ها، خطوط ریلی و ظرفیت تخلیه و بارگیری بنادر شاهد هستیم، در بخش مسکن، آب و فاضلاب، گاز و برق، کشاورزی، صنعت و ... توسعه برای همگان ملموس و محسوس است.
 
وی با بیان این که ارتقای رتبه اقتصادی ایران در جهان به طور کامل واضح و روشن است، خاطرنشان کرد: افزایش جمعیت تحت پوشش بیمه قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست، از کارمند و کارگر گرفته تا افرادی که در مشاغل آزاد فعالیت دارند، همگان زیر پوشش بیمه هستند که از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
 
طاهری اضافه کرد: اگر به تاریخ قبل از انقلاب گریزی بزنیم و صادرات نفت را دز آن زمان از ایران می گرفتند، به طور قطع کشور فلج می شد، اما امروز اگر صادرات نفتی هم نداشته باشیم، به اندازه ای در حوزه های مختلف ارتقا و پیشرفت داشتیم که خیلی شاید نگرانی خاصی در این حوزه نداشته باشیم.
وی ابراز امیدواری کرد: مدیریت رهبر مقام معظم انقلاب اسلامی مستدام باشد و هر روز شاهد پیشرفت‌ها و موفقیت‌های چشمگیری در حوزه‌های مختلف باشیم.
 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1720608
ارسال نظر
نظرات