شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 11:15 منتشر شده در مورخ: 1400/01/12 شناسه خبر: 1720614
دبیر جمعیت فرهنگیان جوان درگز:

دوازدهم فروردین، نقطه آغاز دموکراسی در نظام جمهوری اسلامی ایران است

دوازدهم فروردین، نقطه آغاز دموکراسی در نظام جمهوری اسلامی ایران است
عاشوری گفت: دوازدهم فروردین روز آغاز دموکراسی و یک نقطه روشن در کارنامه نظام ماست، چرا که معمولا حکومت ها بعد از پیروزی، بدون توجه به نظر مردم، ایده و آرمان کسانی که انقلاب کردند را پیاده سازی می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امیرسینا عاشوری دبیر جمعیت فرهنگیان جوان درگز در گفتگو با خبرنگار صبح توس، ضمن تبریک فرارسیدن سالروز لبیک مردم ایران به ندای آزادی خواهی امام خمینی (ره)، 12 فروردین را روز آغاز همه پرسی و دموکراسی در نظام جمهوری اسلامی ایران دانست که با شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی از سوی امام راحل (ره) مطرح شده بود.

وی افزود: با اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اکثریت مردم حامی امام و مخالف نظام شاهنشاهی بودند اما امام (ره) هیچگاه مساله را به صورت دیکته و نگاه از بالا به پایین بیان نکردند بلکه ایشان در یک اقدام کاملا مردمی، با برگزاری همه پرسی تعیین نوع حکومت را به خود مردم واگذار کردند.

دبیر جمعیت فرهنگیان جوان درگز گفت: رای مثبت بیش از 98 درصد مردم به حکومت جمهوری اسلامی ایران یک نقطه کاملا روشن در کارنامه نظام ماست، چرا که معمولا حکومت ها بعد از پیروزی رفراندوم برگزار نمی کنند بلکه بدون توجه به نظر مردم، ایده و آرمان های کسانی که انقلاب کردند را پیاده سازی می کنند.

عاشوری تبیین کرد: البته در جریان پیروزی انقلاب اسلامی، نظر بیشتر مردم با نظر امام (ره) هماهنگ بود اما باز هم برای اینکه تمام مردم بتوانند نظر خود را به صورت کاملا آزادانه اعمال کنند همه پرسی برگزار شد و جمهوری اسلامی به تایید رسید.

وی ابراز کرد: این پایان ماجرا نبود و از آن روز به بعد در سایر ابعاد و ارکان حکومت هم ملاحظه می کنیم که رای مردم تاثیرگذار و سرنوشت ساز است. از آن جمله می توان به انتخاب رئیس جمهور، نمایندگان مجلس، مجلس خبرگان و شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره کرد که مردم می توانند نظر خود را برای انتخاب فرد مورد نظر برای تصدی هر یک از این مسئولیت ها اعمال کنند.

دبیر جمعیت فرهنگیان جوان درگز تاکید کرد: اصلا همین قانون اساسی هم با رای و نظر مردم تعیین شده. همه اینها نشان دهنده مردمی بودم نظام و مشارکت آنها در سرنوشت خودشان است که در کمتر کشوری این سطح از دموکراسی وجود دارد.

عاشوری خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران برخلاف بسیاری از نظامهایی که در ظاهر شعار دموکراسی داده و در عمل هیچ توجهی به رای مردم ندارند، کاملا منطبق بر مشارکت و رای مردم بوده و انتخابات را به عنوان یکی از بسترهای اساسی مشارکت مردمی در نظر گرفته است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1720614
ارسال نظر
نظرات