شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 16:02 منتشر شده در مورخ: 1400/01/12 شناسه خبر: 1720639
کارشناس رسانه مطرح کرد:

بی توجهی وزیر ارتباطات به راه اندازی شبکه ملی اطلاعات/ آذری جهرمی فیلترینگ را منسوخ می داند

بی توجهی وزیر ارتباطات به راه اندازی شبکه ملی اطلاعات/ آذری جهرمی فیلترینگ را منسوخ می داند
سید محمد جواد شیخ الاسلامی گفت: ره‌ آورد وزیر ارتباطات برای جمهوری اسلامی گسستن بندهای اخوت و رضایت مردم و گرایش دادن آنها به غرب است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کارشناس رسانه در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" پیرامون گفتگوی اخیر "آذری‌جهرمی" و کوبیدن بر طبل توسعه بی‌حساب اینترنت رها شده و همزمان تبلیغ منسوخ شدن فیلترینگ گفت: رساندن اینترنت به تمام نقاط کشور بدون توجه به بحث‌های فرهنگی، به معنای دادن شمشیر به دست زنگی مست است.

"سید محمد جواد شیخ الاسلامی" ادامه داد: تلاش برای رفع خلاء حاصل از عدم وجود شبکه ملی اطلاعات گویا در ایشان اصلاً احساس نمی‌شود و همه چیز را صرفاً در قالب اینترنت به اصطلاح بین‌الملل می‌بیند؛ این معنای اصلی رها بودن فضای مجازی است.
 
وی افزود: این معنای وادادگی ما است که هر آنچه که از غرب می‌رسد را به دورترین نقاط کشور بکشیم تا دست مردم به فاضلاب اینستاگرام برسد و جز این شکل، طور دیگری نمی‌توانیم فکر کنیم!
 
این کارشناس تصریح کرد: در تعریف ایشان، شبکه ملی اطلاعات نمی‌تواند بستری برای کسب‌وکار باشد! همه چیز را ایشان از دریچه اعتماد به سیستم‌های غربی می‌بیند؛ که این بینش غلط باید اصلاح شود.
 
شیخ الاسلامی گفت: با این مدلی که ایشان در حال کار کردن است، اسمش عدم توجه به داخل، بی توجهی به تولید ملی و عدم بسترسازی برای رشد کسب‌وکارهای داخلی ا‌ست.
 
وی ادامه داد: ایشان با گسترش اینترنتِ آمریکایی در واقع صدای اندیشه‌های سلطه‌جویانه و ناصحیح غرب را به مظلوم‌ترین نقاط کشور رسانده است و مظلوم‌ترین و محروم‌ترین مناطق کشور را دچار حسرت سبک زندگی‌های لاکچری اینستاگرامی می‌کند؛ که نتیجه آن نارضایتی از خود و رها کردن باورها و سنت‌ها و آمدن به دامن تجدد و مدرنیته است.
 
این کارشناس رسانه به ره‌آورد وزیر ارتباطات در این چهار سال خدمت اشاره کرد و گفت: پس ره‌آورد این وزیر برای جمهوری اسلامی گسستن بندهای اخوت و رضایت مردم و گرایش دادن آنها به غرب است و این خلاف منویات امامین انقلاب اسلام است.
 
شیخ الاسلامی تاکید کرد: ایشان در جمهوری اسلامی وزیر شده‌اند؛ نان اینجا را می‌خورند؛ روی سکویی که از خون شهدا است ایستاده‌اند... امّا دنبال تحقق آرمان‌ها و اهداف کشورهای غربی و اجرای سند ۲۰۳۰ هستند.
 
وی افزود: لذا حقوق سرویس‌هایی مانند اینستاگرام برای ایشان بالاتر از محصولات و سرویس‌های داخل است؛ گسترش اینترنتِ به‌اصطلاح بین‌الملل با اهمیت‌تر از تحقق شبکه ملی اطلاعات است و به‌جای بحث تعالی هنوز هم دنبال تحقق یا عدم تحقق فیلترینگ هستند!
 
این کارشناس خاطرنشان کرد: البته از دولتی که به جای رسیدن به نیازهای اصلی جامعه به دنبال بلوای رسانه‌ای است تا حواس مردم را پرت کند و ماهی خود را بگیرد و از زیر بار سؤال و انجام مباحث اصلی شانه خالی کند، بیش از این انتظاری نباید داشت و وزیرش هم باید از این الگو پیروی کند.
 
شیخ الاسلامی افزود: البته حجت بر ایشان تمام شده؛ همان‌طور که بر دولت تمام شده و به‌جز دنیا ما در روز قیامت و در صحرای محشر جلوی ایشان را خواهیم گرفت و در پیشگاه خدا با این ادله با ایشان محاجه خواهیم نمود... چرا که بارها هم امام جامعه، هم فعالان دلسوز این حوزه گفته‌اند؛ اما گوشی برای شنیدن وجود نداشته است.
 
وی در خاتمه گفت: لذا به‌جز پیگیری که از قوه قضائیه در این خصوص انجام می‌دهیم و از محضر خدای متعال هم از ایشان و هر کس که می‌توانسته گامی در جهت تحقق شبکه ملی اطلاعات و بهبود فضای مجازی بردارد ولی کاری نکرده، دادخواهی می‌کنیم، می‌خواهیم که شدیدترین مجازات را برای این افراد که اهمیت فضای مجازی را نادیده گرفته و این‌طور واداده در صحنه نبرد فضای مجازی حاضر شده‌اند، شکایت ‌کنیم.
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1720639
ارسال نظر
نظرات