شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 13:17 منتشر شده در مورخ: 1400/01/12 شناسه خبر: 1720657
نماینده سبک شیتوریو کاراته استان کرمان:

روح زنده انقلاب اسلامی هیچگاه دچار خموشی نمی شود/ تضادی میان جوشش انقلابی و نظم سیاسی و اجتماعی وجود ندارد

روح زنده انقلاب اسلامی هیچگاه دچار خموشی نمی شود/ تضادی میان جوشش انقلابی و نظم سیاسی و اجتماعی وجود ندارد
مرتضی اخضمی گفت: انقلاب اسلامی پس از نظام‌سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمی شود و میان جوشش انقلابی و نظم سیاسی و اجتماعی تضاد و ناسازگاری نمی بیند، بلکه از نظریّه‌ی نظام انقلابی تا ابد دفاع می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان مرتضی اخضمی نماینده سبک شیتوریو (شیتوکای) کاراته استان کرمان، دان ۷ داوری و مربی رسمی فدراسیون کاراته  است.

وی ۵۴ساله و از سال ۶۳ کاراته را شروع کرده و رییس هیات کبدی، سرپرست هیات کاراته، مسئول ورزش های هوایی، دبیر هیات کاراته و انجمن های ورزشی از مسئولیت های ورزشی اش بوده است.

اخضمی در گفتگو با خبرنگار ما در رابطه با روز جمهوری اسلامی گفت: در حقیقت، روز جمهوری اسلامی، به عنوان اولین همه پرسی پس از پیروزی ا نقلاب اسلامی مطرح است.

وی مهمترین ویژگی نظام جمهوری اسلامی را “مردمی بودن” آن عنوان کرد و افزود: برای اینکه نظامی ویژگی مردم سالاری داشته باشد باید اکثریت مردم در صورت بندی قدرت، امور عمومی و سیاست مشارکت داشته باشند.

اخضمی با تاکید بر  اینکه انقلاب اسلامی همچون پدیده‌ای زنده و بااراده، همواره دارای انعطاف و آماده‌ی تصحیح خطاهای خویش است، امّا تجدیدنظرپذیر و اهل انفعال نیست، تصریح کرد: این انقلاب به نقدها حسّاسیّت مثبت نشان می دهد و آن را نعمت خدا و هشدار به صاحبان حرفهای بی‌عمل می شمارد، امّا به هیچ بهانه‌ای از ارزشهایش که با ایمان دینی مردم آمیخته است، فاصله نمی گیرد.

وی بیان داشت: انقلاب اسلامی پس از نظام‌سازی، به رکود و خموشی دچار نشده و نمی شود و میان جوشش انقلابی و نظم سیاسی و اجتماعی تضاد و ناسازگاری نمی بیند، بلکه از نظریّه‌ی نظام انقلابی تا ابد دفاع می کند.

اخضمی گفت: استقرار نظام جمهوری اسلامی در ایران و سرنگونی نظام سلطنتی پهلوی علاوه بر اینکه تحولات داخلی به دنبال داشت، تغییراتی در نظام بین الملل، به ویژه در خاورمیانه ایجاد کرد تغییراتی که با اهداف استعمارگران همسو و سازگار نبود و دشمنی آنان را علیه ملت ایران برانگیخت.

وی افزود : سه اصل ” تفکیک ناپذیری دین از سیاست”، “وجوب تلاش برای تشکیل حکومت اسلامی” و “اصل ولایت فقیه به عنوان تنها وجه مشروعیت حکومت در عصر غیبت” را تشکیل می دهند.

اخضمی خاطرنشان کرد:روز جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از ماندنی ترین روزهای تاریخی این سرزمین به شمار می رود.

وی تاکید کرد: اکنون ملت ایران در دهه پنجم استقرار با شعار «استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی» ضمن تجدید پیمان با آرمان های امام خمینی (ره) معمارکبیر انقلاب اسلامی و شهیدان به خون خفته خود بار دیگر بر حفظ این ارزش ها پای می ‌فشارد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1720657
ارسال نظر
نظرات