شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:41 منتشر شده در مورخ: 1400/01/12 شناسه خبر: 1720700
فرمانده انتظامی استان مرکزی مطرح کرد

«تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» نقشه راه پلیس در انجام ماموریت ها/برنامه ریزی عملیاتی پلیس استان در امنیت بخشی و اجرای ممنوعیت ها در ۱۳ فروردین

«تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» نقشه راه پلیس در انجام ماموریت ها/برنامه ریزی عملیاتی پلیس استان در امنیت بخشی و اجرای ممنوعیت ها در ۱۳ فروردین
مفخمی شهرستانی با تاکید بر محوریت برنامه ریزی پلیس بر اساس منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) گفت: جهت گیری ماموریت های پلیس استان در سال جاری بر محوریت تحقق شاخصه های تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها خواهد بود و شعار سال، دکترین و نقشه راه پلیس در این مسیر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛سردار "حسن مفخمی شهرستانی" امروز در پانزدهمین جلسه قرارگاه مشترک امام رضا (ع) و نوروز ۱۴۰۰ فرماندهی انتظامی استان مرکزی با تبریک ۱۲ فروردین ماه، روز جمهوری اسلامی بیان داشت: این روز با شکوه، روز تحقق آرمان های بلند و بلوغ فکری و سیاسی ملت ایران در سایه اسلام، رهبری داهیانه بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام راحل (ره) و روز پاداشت مردم غیوری است که وحدت ملی خود را در استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نشان دادند.

مفخمی شهرستانی اظهار کرد: تدبیر و دوراندیشی امام خمینی (ره) و حمایت بیش از ۹۸ درصدی ملت از نظام جمهوری اسلامی سبب شد تا حکومتی مبتنی بر آرای مردم، چرخش نخبگان و با رویکرد افزایش سطح کارآمدی و مشروعیت نظامی به وجود آید.

وی با بیان اینکه امروز به یمن رهنمودهای مقام معظم رهبری شاهد تثبیت جایگاه ایران اسلامی در عرصه های جهانی و رونق و توسعه همه جانبه کشور هستیم، یاد و خاطره شهدای انقلاب و شهدای عرصه نظم و امنیت را گرامی داشت و بر تحقق آرمان ها امام راحل و شهدا و تعالی و پیشرفت کشور در سایه هم افزایی جمعی تاکید کرد.

«تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» نقشه راه پلیس در انجام ماموریت ها

این مقام ارشد انتظامی در ادامه با تبیین ابعاد مختلف نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا (مدظله العالی) مبنی بر"تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها" اظهار داشت: جهت گیری اجرای ماموریت های مختلف پلیس استان در سال پیش رو باید به گونه ای باشد که در بستر یک برنامه ریزی هدفمند و منسجم حمایت از تولید و مرتفع سازی چالش ها را در پی داشته باشد و در این مسیر شعار سال، دکترین و نقشه راه پلیس در طی این مسیر خواهد بود.

وی ادامه داد: در سال جاری لازم است تا به منظور حمایت از تولید داخلی، اقدامات مربوط به حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز با استفاده از تجارب سال های گذشته و تلاش میدانی و هماهنگی با سایر دستگاه های مسئول در سطح استان تشدید شده و تمامی پلیس های تخصصی و دیگر رده های اجرایی بیش از پیش نسبت به آن اهتمام داشته باشند.

مفخمی شهرستانی تاکید کرد: توجه به کیفیت فعالیت ها در نوع ماموریت های مهم نیروی انتظامی، باعث تقدم اثربخشی و کارآیی فردی و سازمانی و بازتاب توسعه خدمات به شهروندان و ارتقاء امنیت اجتماعی می شود.

آموزش، پیشگیری و مقابله مقتدرانه با جرایم مهم ترین سرفصل های ماموریتی پلیس استان مرکزی

مفخمی شهرستانی، "آموزش، پیشگیری و مقابله مقتدر با جرائم" را به عنوان مهم ترین رویکردهای عملیاتی پلیس استان در سال ۱۴۰۰ بیان داشت و گفت: هر سازمانی برای این که اثربخش باشد، قبل از هر چیز بایستی بتواند در موارد بحرانی ضمن انطباق و سازش با محیط متغیر و مقابله با هر مشکلی، بهترین منابع خود را به کار گرفته و با عوامل تهدید کننده در انجام ماموریت ها و خدمات به طور موفقیت آمیزی برخورد کرده و همواره با حفظ توانایی ها، راهبردهای تعالی بخش خود را رشد و توسعه بخشد.

این مقام ارشد انتظامی به شعار نوروزی پلیس "امنیت و سلامت، نشاط بهاری" نیز اشاره داشت و گفت: زمانی که مردم جامعه ای از نشاط اجتماعی برخوردار باشند ، وفاق، همبستگی، تعلق اجتماعی، تعاملات اجتماعی مطلوب، رضایت از زندگی و همچنین سلامت روانی و اجتماعی افراد افزایش پیدا کرده و طبیعی است که به موازات آن آسیب های اجتماعی نیز کاهش می یابد و انگیزه برای کار و تلاش افزایش می یابد و در نتیجه چنین جامعه ای، مسیر پیشرفت و ترقی را طی خواهد کرد.

وی تصریح کرد: نشاط اجتماعی از جمله متغیرهای مهمی است که می تواند موجب افزایش انسجام اجتماعی و احساس تعلق افراد به یکدیگر و به اجتماع کلان شود و هر چقدر میزان همبستگی اجتماعی بیشتر شود، به همان میزان نشاط اجتماعی نیز افزایش می یابد و باید در اجرای برنامه های جامعه محور پلیس، در این مقوله بیش از پیش برنامه ریزی کاربردی و اثرگذار انجام پذیرد.

این مقام مسئول اضافه کرد: هر چه که دامنه روابط و پیوند های اجتماعی افراد افزایش یافته؛ احساس امنیت روانی و اجتماعی، اعتماد اجتماعی و شبکه های حمایتی غیررسمی در جامعه گسترش می یابد و در نتیجه، آرامش، امید و مشارکت پذیری بالا می رود و نتیجه این همه نیز گسترش دامنه و عمق نشاط اجتماعی است و به تبع آن تأثیرگذاری بر نشاط اجتماعی و تقویت احساس بهزیستی ذهنی و رفاه اجتماعی می شود.

مفخمی شهرستانی در ادامه نقش ارتقاء آگاهی های انتظامی، اجتماعی و امنیتی و نیز نهادینه سازی فرهنگ خود کنترلی و قانون گرایی در فرهنگ عمومی افراد جامعه در پیشگیری از وقوع جرایم را بسیار مهم دانست و ادامه داد: نیروی انتظامی با بکارگیری رویکرد جامعه محوری و روی آوردن به روش های نرم افزاری در تأمین امنیت،در سال های اخیر توانسته است از بسیاری از ظرفیت ها وسرمایه های بالقوه اجتماعی موجود در راستایتولید،حفظ و ارتقاء امنیت اجتماعی شهروندان به خوبی استفاده کند.

تبیین رویکردهای افزایش احساس امنیت اجتماعی در ایام تعطیلات نوروز

فرمانده انتظامی استان مرکزی در پایان تبیین رویکردهای افزایش احساس امنیت اجتماعی در ایام تعطیلات نوروز گفت: دقت و توجه به ارتقاء افزایش کیفیت در بخش های انتظامی و ترافیکی با توجه به موقعیت جغرافیایی استان، همواره از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و پلیس استان، تمام تلاش خود را در رسیدن به اهداف مورد نظر ماموریتی اجرایی کرده است.

وی اضافه کرد: با توجه به ممنوعیت های اعلام شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، فرماندهی انتظامی استان با آمادگی کامل در امنیت بخشی و اجرای اثربخش ممنوعیت های اعلام شده وارد عمل خواهد شد و امید است که تمامی شهروندان نیز با خادمان خود در نیروی انتظامی در این خصوص همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1720700
ارسال نظر
نظرات