شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:09 منتشر شده در مورخ: 1400/01/13 شناسه خبر: 1720804
کارشناس مسائل راهبردی سیاسی:

نظام جمهوری اسلامی ایران برآمده از رای و نظر مردم است

نظام جمهوری اسلامی ایران برآمده از رای و نظر مردم است
خسروانی با تاکید براین مطلب که نظام جمهوری اسلامی برآمده از رای و نظر مردم است، گفت: مردم دینی فکر می کردند و بر اساس اعتقادات خود، جمهوری اسلامی را انتخاب کردند. ایثارگری، شهادت، تحمل فشارها در طول چهل ساله و ایستادگی پای نظام برآمده از اعتقادات دینی مردم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عباس خسروانی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با ندای تفرش با بیان این مطلب که روز ۱۲ فروردین روز بزرگ و نمادینی در تاریخ کشور است، گفت: روز ۱۲ فروردین نماد مردمی بودن انقلاب است. مردمی بودن در کنار دینی بودن انقلاب، یکی از بزرگترین امتیازات جمهوری اسلامی است.

خسروانی با تاکید بر این مطلب که نظام جمهوری اسلامی برآمده از رای و نظر مردم است، اظهار کرد: مردم دینی فکر می کردند و بر اساس اعتقادات خود، جمهوری اسلامی را انتخاب کردند. ایثارگری، شهادت، تحمل فشارها در طول چهل و دو سال و ایستادگی پای نظام برآمده از اعتقادات دینی مردم است.

وی افزود: هر فردی که در جمهوری اسلامی مسئولیت بگیرد باید به تفکرات و ارزشهای دینی مردم احترام بگذارد و در این راستا گام بردارد.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان این مطلب که انقلاب اسلامی ایران بر اساس اصولی پایه ریزی و به پیروزی رسید و بعد از شکل گیری نظام، همچنان این اصول پا برجاست، ادامه داد: این اصول به انقلاب و نظام هویت می دهد. این اصول در مسیر انقلاب اسلامی، تحقق تاکیدات رهبر معظم انقلاب و ایجاد تمدن نوین اسلامی مدنظر قرار گیرد.

خسروانی، استقلال را از جمله اصول مهم جمهوری اسلامی ایران برشمرد و گفت: استقلال در همه زمینه ها از جمله اصول است و رای مردم در ۱۲ فروردین، رای به استقلال کشور بود. لذا هر حرکتی که در تضاد و تقابل با استقلال کشور باشد، مورد پذیرش انقلاب نیست.

 وی، پیشرفت را از اصول دیگر جمهوری اسلامی عنوان کرد و ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در طول دهه های گذشته بر مسئله پیشرفت کشور تاکید کرده اند. لذا جمهوری اسلامی باید پیشرفت را مد نظر قرار دهد.

 این کارشناس مسائل سیاسی یادآور شد: مسئولین می بایست تمام تلاش خود را در زمینه پیشرفت کشور مصروف کنند و هرگونه تعلل و کم کاری مورد پذیرش مردم نیست.

خسروانی، عدالت اجتماعی و گسترش آن را جزو اصول جمهوری اسلامی ایران بیان کرد و گفت: همه افراد می بایست در این راستا اهتمام بورزند و برنامه ریزی های خرد و کلان کشور، قوانین و اسناد بلند مدت کشور در این راستا باشد.

وی با اشاره به این مطلب که انقلاب اسلامی یک موجود زنده است، اضافه کرد: انقلاب اسلامی در ۱۲ فروردین به پایان نرسید بلکه روح جمهوری اسلامی روح نهفته انقلاب است. انقلاب موجودی زنده است که تا رسیدن به آرمانها همچنان پابرجاست.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی رشد و قوام دارد و باید از این موجود زنده و اصول آن حفاظت و حراست شود تا دچار تحریف نشود. مردم صاحبان اصلی انقلاب هستند و باید خودشان‌ از آن نگهبانی کنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1720804
ارسال نظر
نظرات