شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 11:14 منتشر شده در مورخ: 1400/01/13 شناسه خبر: 1720820
رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان خبر داد:

آغاز عملیات برداشت گندم و دانه روغنی کلزا درخوزستان

آغاز عملیات برداشت گندم و دانه روغنی کلزا درخوزستان
رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: برداشت گندم و دانه‌روغنی کلزا، ابتدا در مناطق جنوبی و جنوب شرقی استان آغاز خواهد شد و سپس نوبت به دیگر مناطق مرکزی، غربی و شرقی خوزستان می‌رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، خدارحم امیری زاده رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان امروز در سرسرای ساختمان جهاد کشاورزی با اشاره به آغاز عملیات برداشت گندم و دانه روغنی کلزادر استان گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه کمباین مهاجربرای برداشت آماده شده اند.

وی با بیان اینکه بر اساس هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی صورت گرفته، بخش مهمی از کمباین‌های مهاجر از استان فارس به خوزستان گسیل می‌شود تا در برداشت این ۲ محصول راهبردی مشارکت کنند، اظهار داشت: برداشت گندم و دانه‌روغنی کلزا، ابتدا در مناطق جنوبی و جنوب شرقی استان آغاز خواهد شد و سپس نوبت به دیگر مناطق مرکزی، غربی و شرقی خوزستان می‌رسد.

امیری زاده با اشاره به اینکه برداشت گندم و دانه روغنی کلزا در خوزستان به مدت ۲ ماه و نیم ادامه خواهد داشت، تصریح کرد:، ولی پیک برداشت این ۲ محصول حداکثر ۴۰ روز است، ضمن اینکه ۱۱۰ مرکز خرید گندم و کلزا در استان توسط تعاون روستایی و اداره کل غله و خدمات بازرگانی در نظر گرفته شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان سطح زیرکشت گندم آبی و دیم در استان را ۵۸۰ هزار هکتار و کلزا را ۷۷ هزار هکتار عنوان کرد و ادامه داد: پیش بینی می‌شود ۱.۲ میلیون تن گندم و ۱۱۷ هزار تن دانه روغنی کلزا به صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری خواهد شد.

وی بیان داشت: امسال نیز خوزستان برای هشتمین سال متوالی در زمینه خرید گندم تضمینی رتبه نخست و دانه روغنی کلزا رتبه دوم کشوری را کسب خواهد کرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه بزرگترین عملیات برداشت محصولات کشاورزی کشور از نیمه دوم فروردین ماه در استان با پیش بینی ۵.۵ میلیون تن شروع خواهد شد، از کشاورزان و بهره برداران بومی استان خواست در برداشت محصولات کشاورزری همراهی و مشارکت نزدیک داشته باشند تا برداشت محصولات با حداقل افت و دورریز انجام پذیرد.

انتهای پیام/

 

 

https://www.dana.ir/1720820
ارسال نظر
نظرات