شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 16:46 منتشر شده در مورخ: 1400/01/13 شناسه خبر: 1720854
آیت الله دری نجف آبادی در خطبه های این هفته نماز جمعه؛

انتخابات نباید سیاسی بلکه باید آگاهانه باشد

انتخابات نباید سیاسی بلکه باید آگاهانه باشد
امام جمعه اراک در خطبه های این هفته نماز جمعه، گفت: نباید در انتخابات های مختلف سیاسی بازی صورت بگیرد و صرفا به خاطر باند و جناح خاصی به فردی رای داد بلکه باید به افراد خبره، دردمند، کم هزینه و پر فایده رای داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در خطبه های ۱۳ فروردین ماه، با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان، گفت: ان شا الله خداوند توفیق دهد بتوانیم از این ماه به خوبی استفاده کنیم تا ذخیره آخرت ما باشد.

وی افزود: ان شا الله انتخابات میان دوره ای مجلس و خبرگان رهبری، شوراهای شهر و روستا و ریاست جمهوری را در پیش خواهیم داشت که بسیار مهم هستند. در انتخابات خبرگان رهبری که استان مرکزی نیازی به رای گیری ندارد. در انتخابات مجلس هم فقط یک حوزه انتخابیه درگیر است ولی در انتخابات شوراهای شهر و روستا و انتخابات ریاست جمهوری در استان مرکزی رای گیری پر شوری خواهیم داشت. ان شا الله در شوراهای شهری و روستایی با انتخاب درست در بهبود و پیشرفت شهرمان سهیم باشیم. نباید طوری انتخاب کنیم که چند صباحی بعد خبر بیاید که شهردار یا فلان عضو شورای شهر را دستگیر کردند.
 
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با گلایه از شهردار اراک در عدم توجه به تکمیل بلوار غدیر که در حوزه سنجان و ضامنجان قرار دارد، گفت: چندین بار جهت بهبود و تکمیل این بلوار تاکید داشته ام ولی مسئولین توجهی نداشته اند. بسیاری از اوقات برخی از پل هایی که در شورای شهری مصوب می شود اصلا ضرورتی ندارد و با احداث آن مشکل ترافیکی رفع نمی شود ولی شاهدیم که ده ها میلیارد تومان از عوارض و مالیات صرف احداث آن می شود.
 
آیت الله دری نجف آبادی تصریح کرد: نباید در انتخابات های مختلف سیاسی بازی صورت بگیرد و صرفا به خاطر باند و جناح خاصی به فردی رای داد بلکه باید به افراد خبره، دردمند، کم هزینه و پر فایده رای داد. شیعه واقعی امیرالمومنین(ع) یعنی همین.
 
وی با اشاره به قرارداد جدید تکمیل بیمارستان ولیعصر(عج) اراک، گفت: مبلغ قرارداد جدید ۲۸۵میلیارد تومان و مدت قرارداد جهت تکمیل پروژه ۱۵ماهه است. البته اگر در قراردادهای قبلی دقت بیشتری می شد تا بحال شاهد افتتاح این بیمارستان بودیم ولی این اتفاق نیفتاد. اگر در فاز های قبلی دقت می شد می توانستیم با ۱۰۰ میلیارد تومان می شد پروژه را تکمیل کرد ولی الان باید این بودجه هزینه شود و معلوم هم نیست بتوان در ۱۵ ماه به نتیجه رسید. البته این مبلغ بغیر از تجهیزات مورد نیاز بیمارستان است. در برابر مردم همه ما مسئولیم و باید پاسخ گوی آنان باشیم.
 
امام جمعه اراک، تصریح کرد: در سال جدید به شعاری که مقام معظم رهبری انتخاب کردند با تمام وجود لبیک می گوییم. باید همت بلند داشته باشیم تا بتوانیم به عزت و شوکت برسیم و بتوانیم روی پای خود بایستیم.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1720854
ارسال نظر
نظرات