شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 09:05 منتشر شده در مورخ: 1400/01/14 شناسه خبر: 1720923
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته کشور:

محصولات و ایده‌های دانش بنیان حمایت می‌شوند

محصولات و ایده‌های دانش بنیان حمایت می‌شوند
نقی پور اصل گفت: شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته، از ایده‌ها، خلاقیت‌ها و همچنین صنایعی که بر پایه دانش است حمایت می‌کند تا آن دانش به تولید رسانده شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از زرین خبر، رضا نقی پور اصل در گفت و گو با خبرنگاران در میاندوآب با بیان اینکه شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته کشور، نقش رابط بین دانشگاه و صنعت را عهده دار است، اظهار کرد: شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته، نقش چند جانبه دارد و از شرکت‌های فناور، استارتاپ‌ها و شرکت های دانش‌بنیان و شرکت‌هایی که در مسیر دانش قرار می‌گیرند، در قالب ارائه تسهیلات، ضمانت نامه، خدمات کارشناسی و سرمایه ریسک‌پذیر حمایت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بر سه حوزه زیست فناوری، نانو و صنایع  پیشرفته پزشکی تاکید دارند، گفت: در این راستا نیز صنایعی که در این حوزه‌ها قرار می‌گیرند مانند کشاورزی در استان‌هایی مانند آذربایجان‌غربی، مازندران و یا خوزستان و خراسان که قطب کشاورزی هستند، مورد حمایت قرار می‌گیرند.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته کشور با اشاره به اینکه تسهیلات ارزان قیمت به صنایع مورد حمایت اعطا می‌شود، بیان کرد: از صنایع نوپا مانند استارتاپ‌ها در زمینه‌هایی مانند طراحی صنعتی، انبوه سازی، جذب سرمایه گذاری خارجی، صادرات و تولید و اشاعه دانش و شرکت در نمایشگاه‌های بین المللی حمایت می‌شود.

نقی پور اصل با بیان اینکه به صورت تقاضا محور فعالیت داریم، اظهار کرد: از ابتدای تأسیس صندوق  از یک هزار و ۹۵۰ طرح در حوزه های مختلف حمایت شده و بیشترین درخواست‌ها برای فعالیت در زمینه صنایع پیشرفته نیز مربوط به استان‌های تهران، قزوین، آذربایجان شرقی، فارس، یزد، اصفهان و کرمان بوده است.

وی به اثر تحریم ها در این حوزه نیز اشاره کرد و گفت: شرکت های دانش بنیان در کاهش اثر تحریم ها نقش مهمی داشته و علی‌رغم تحریم‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور در شرایط کرونایی موفق به ساخت دستگاه ونتیلاتور شدند و با اختراع دستگاه الکتریسیته که نانو را سوار بر پارچه می‌کرد توانستند اقدام به تولید ماسک کرده و کشور را از واردات بی نیاز کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1720923
ارسال نظر
نظرات