شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 09:41 منتشر شده در مورخ: 1400/01/14 شناسه خبر: 1720937
سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز:

فوتی‌های کرونا در البرز به مرز دو رقمی رسید/ مراجعه روزانه یک هزار و ۸۰۰ نفر به بیمارستان‌ها

فوتی‌های کرونا در البرز به مرز دو رقمی رسید/ مراجعه روزانه یک هزار و ۸۰۰ نفر به بیمارستان‌ها
مهرداد بابایی گفت: متاسفانه در حال حاضر تعداد بستری روزانه بیماران کووید ۱۹ در البرز به مرز سه رقمی رسیده و میزان فوتی‌ها به ۲ رقمی نزدیک شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، رفت و آمدهای آخر سال و مسافرت های ایام نوروز جهش کرونا را صعودی کرد به گونه ای که آمار بیماران بستری شده طی روزهای اخیر نسبت به ماه های گذشته چند برابر شد و بسیاری از استان های ایران به ویژه البرز وارد پیک چهارم کرونا شدند.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز امروز شنبه ۱۴ فروردین به رشد ۳۵ درصدی میزان مراجعه و بستری بیماران کرونا در البرز اشاره کرد و گفت: متاسفانه در حال حاضر روزانه یک هزار و ۸۰۰ بیمار کووید ۱۹ به مراکز درمانی و بهداشتی البرز مراجعه می کنند.
 
مهرداد بابایی به پذیرش بیماران کرونایی توسط بیمارستان های دولتی و مرکز درمانی تامین اجتماعی کرج اشاره کرد و افزود: در صورت افزایش ابتلا به ویروس کرونا در استان، بیمارستان های خصوصی هم موظف به پذیرش بیماران خواهند بود، البته اغلب مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی در روز طبیعت کادر درمان را همراهی کردند.
 
وی با اشاره به اینکه متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۰ تخت دیگر برای بیماران کووید ۱۹ در البرز افزوده شده است، اظهار داشت: در حال حاضر ۵۰۸ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند  که از این آمار ۱۰۳ نفر در بخش آی.سی.یو بوده و ۳۲ نفر زیر دستگاه ونتیلاتور قرار دارند.
 
بابایی میزان مراجعات و بستری روزانه بیماران کرونایی را در شرایط کنونی بسیار بیشتر از پیک اول بیماری کرونا در البرز دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه روند ابتلا به ویروس کووید ۱۹ در استان صعودی است با توجه به اعلام رنگ بندی های جدید، ستاد ملی کرونا امروز شنبه تصمیمات جدیدتری را اتخاذ می کند.
 
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان البرز در خاتمه با اشاره به اینکه متاسفانه شرایط به گونه ای است که تعداد بستری روزانه  بیماران کووید ۱۹ البرز به مرز  سه رقمی رسیده  و میزان فوتی ها به ۲ رقمی نزدیک شده است، خاطر نشان داشت: تا زمان واکسیناسیون عمومی، رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک، شست و شوی مداوم دست ها و رعایت فاصله اجتماعی توسط عموم لازم است.
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1720937
ارسال نظر
نظرات