شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:34 منتشر شده در مورخ: 1400/01/14 شناسه خبر: 1720989
رنگ بندی جدید شهرها اعلام شد؛

اراک در وضعیت قرمز قرار گرفت/ 4 شهرستان استان مرکزی در وضعیت نارنجی

اراک در وضعیت قرمز قرار گرفت/ 4 شهرستان استان مرکزی در وضعیت نارنجی
بر اساس آخرین رنگ بندی شهرهای کشور که از 14 فروردین ماه اعمال خواهد شد وضعیت شهرستان اراک از نارنجی به قرمز تغییر پیدا کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ بر اساس آخرین رنگ‌بندی شهرستان ها در اپلیکیشن ماسک که از 14 فروردین ماه اعمال می‌شود شهرستان اراک در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت، همچنین چهار شهرستان، ساوه، خمین، آشتیان و زرندیه در وضعیت نارنجی قرار دارند.

گفتنی است بر اساس دستورالعمل های ستاد ملی کرونا مسافرت از شهرهای نارنجی و قرمز به شهرهای کشور و ورود افراد غیر ساکن با خودروهای شخصی به شهرهای با وضعیت نارنجی و قرمز ممنوع است و جریمه ورود و خروج خودروها به شهرهای قرمز و نارنجی به ترتیب ۱۰ و پنج میلیون ریال است.

بر این اساس در وضعیت نارنجی یا پرخطر سطح شغلی سه و چهار تعطیل است و در وضعیت قرمز یا خیلی پرخطر نیز همه مشاغل به جز موارد ضروری سطح یک تعطیل خواهد بود.

 قرار گرفتن استان مرکزی در مسیر ترددهای نوروزی، حجم بالای سفرها و دیدوبازدیدهای عید در کنار کاهش توجه به پروتکل‌های بهداشتی و مراقبت‌های فردی و اجتماعی ازجمله دلایل روند صعودی کرونا در استان مرکزی است.

بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی در مورد بیماری کرونا ویروس در روز گذشته ۳۲۸ مورد جدید ابتلا و 3 مورد فوتی در استان مرکزی شناسایی شده اند که بدین ترتیب تعداد موارد مبتلا به کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تا کنون به ۴۰۴۰۴ نفر رسیده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1720989
ارسال نظر
نظرات