شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 11:22 منتشر شده در مورخ: 1400/01/14 شناسه خبر: 1720997
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در البرز:

حضور کارمندان در ادارات شهرهای نارنجی البرز ۵۰ درصدی شد/ مسافرت‌های نوروزی شیوع کرونا را صعودی کرد

حضور کارمندان در ادارات شهرهای نارنجی البرز ۵۰ درصدی شد/ مسافرت‌های نوروزی شیوع کرونا را صعودی کرد
نورمحمد فردی گفت: پیش از این تذکرات لازم درباره مسافرت‌های ایام عید داده شده بود اما روند کنونی نشان می‌دهد برخی از افراد بی‌توجه بوده‌اند و روند صعودی کرونا را در البرز شاهد باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از تیتریک، فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا در البرز امروز شنبه گفت: بر اساس آخرین وضعیت اعلام شده توسط ستاد ملی و استانی ویروس کووید ۱۹، پنج شهرستان استان اعم از کرج، فردیس، نظرآباد، ساوجبلاغ و طالقان در وضعیت نارنجی به سر می برند.

نورمحمد فردی به لزوم حضور ۵۰ درصدی کارمندان در ادارات اشاره کرد و افزود: در اداراتی که خدمات ضروری انجام می دهند باید دو سوم کارمندان در محل کار استقرار داشته باشند و منع تردد شبانه وسائل نقلیه هم همچنان به قوت خود در استان البرز باقی است.
 
وی با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، اظهار داشت: متاسفانه تعداد افراد بستری نسبت به چند ماه گذشته در البرز افزایش پیدا کرده است، این آمار در حال حاضر بیش از ۵۰۰ نفر است در حالی که پیش از این آمار مذکور ۳۰۰ نفر بود.
 
نومحمد فردی تصریح کرد: تعداد فوتی های دیروز ۱۳ فروردین ماه ۹ نفر بود اما در ماه های گذشته ما آمار زیر ۵ نفر را شاهد بودیم، این روند نشان می دهد که همه مردم باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند تا ویروس کرونا را بار دیکر مدیریت کنیم، البته به دستگاه های استان ابلاغ های لازم انجام شده است تا با تعامل مهار کووید ۱۹ صورت گیرد.
 
وی عدم رعایت پروتکل های بهداشتی را عامل روند صعودی کرونا دانست و گفت: متاسفانه میزان رعایت این مهم در بین مردم از ۸۰ درصد به ۵۰ درصد کاهش یافته است، پیش از این تذکرات لازم درباره مسافرت های ایام عید داده شده بود اما روند کنونی نشان می دهد برخی از افراد بی توجه بوده اند.
 
معاون سیاسی استاندار البرز در بخش دیگری به برگزاری جلسه ستاد تنظیم بازار در راستای تامین کالاهای اساسی به ویژه مرغ اشاره کرد و خاطر نشان داشت:  ۲۰ درصد از نیاز به مرغ در داخل استان تامین می شود و ۸۰ درصد مرغ مصرفی از دیگر استان ها وارد خواهد شد، همچنین برای تامین مرغ گرم، منجمد و افزایش عاملان توزیع مرغ برنامه ریزی های لازم انجام شده است.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1720997
ارسال نظر
نظرات