شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:13 منتشر شده در مورخ: 1400/01/14 شناسه خبر: 1721047
گزارش مردمی؛

مردم با تمام مشکلات پای نظام و انقلاب ایستاده اند/ پشت کردن ملت ایران به خون شهدا خیالی بیهوده است

مردم با تمام مشکلات پای نظام و انقلاب ایستاده اند/ پشت کردن ملت ایران به خون شهدا خیالی بیهوده است
مردم با وجود تمامی مشکلات و سختی‌ها پای انقلابی که سال ۵۷ آن را به نتیجه رساندند هنوز ایستاده‌اند و از آن حراست می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از دیار آفتاب؛ پس از گذشت حدود ۵۰ روز از پیروزی ملت ایران برابر استبداد و استعمار، آحاد مردم با شرکت در یک همه‌پرسی باشکوه یکدل و یک‌صدا با برقراری حکومت جمهوری اسلامی موافقت کردند و این نظام بر پایه دو رکن اساسی جمهوریت و اسلامیت در روز ۱۲ فروردین‌ماه سال ۵۸ استقرار یافت.

این تأیید ملت اما منحصر به این روز خاص نیست و مردم ایران اسلامی درصحنه‌های مختلفی از جنگ تحمیلی تا خنثی‌سازی فتنه دشمن همواره در میدان حضورداشته‌اند و این رفراندوم عظیم ملی راهپیمایی ۹ دی و ۲۲ بهمن و ... هرساله در حال برگزاری است.

 مردم اصلی‌ترین سرمایه نظام هستند و همیشه حمایت خود از نظام را نشان داده‌اند، این ملت غیرتمند به جهانیان ثابت کرده‌اند که فشار و تحریم‌ها نه‌تنها آن‌ها را مأیوس نمی‌کند بلکه‌ با اقتدار بیشتری از نظام و انقلاب حمایت می‌کنند، به همین دلیل امام خمینی (ره) مردم را صاحبان اصلی انقلاب می‌دانستند و رهبر معظم انقلاب نیز همواره حضور پرشور ملت درصحنه را ارج می‌نهند و حل مشکلات آن‌ها را از مسئولین کشور مطالبه می‌کنند.

حال به بهانه سالروز همه‌پرسی انتخاب نظام جمهوری اسلامی در سال ۵۸ به میان مردم شهر اراک رفتیم تا بعد از گذشت سال‌ها از آری قاطع به‌نظام جمهوری اسلامی که برآمده از خواست عمومی ملت بود گفتگویی با تعدادی از مردم داشته باشیم که مشروح آن به صورت مکتوب در ادامه این گزارش آمده است.

بعد از انقلاب شاهد پیشرفت‌های زیادی بوده‌ایم/ مشکلات باید در داخل کشور حل شود

بهتر دانستیم که بحث را با یکی از جوانان نسل اول انقلاب که حالا گرد سپیدی از گذر عمر بر سر و رویش نشسته آغاز کنیم، آقای احمدی درباره آن روزها گفت: در سالی که همه‌پرسی آری-نه به جمهوری اسلامی برگزار شد ۱۹ ساله بودم و شور و حال خاصی را در آن دوران داشتیم، اینکه برای اولین بار بتوانیم در سرنوشت کشور سهیم باشیم و رأی بدهیم برای ما خیلی جالب بود چراکه من و هم سن و سال‌هایم و حتی قدیمی‌ترها تا پیش از آن چنین موقعیتی را تجربه نکرده بودیم.

او می‌گوید با افتخار به جمهوری اسلامی رأی آری داده است و ادامه می‌دهد: ایران یک کشور اسلامی است که از قدیم‌الایام و از پدرانمان به خاطر داریم که ارادت به اهل بیت (ع) و پایبندی به مسائل شرعی و اعتقادی در خانواده و جامعه بسیار با اهمیت و مرسوم بوده است اما در دوران حکومت پهلوی این مسئله موردتهاجم قرارگرفته بود و مردم تشکیل یک حکومت دینی را در رأس خواسته‌های خود مطرح می‌کردند و این موضوع در شعارها نیز مشخص بود اما همه‌پرسی یک احترام به نظر همه ملت بود.

وی درباره کارنامه نظام جمهوری اسلامی در طول ۴ دهه گذشته می‌گوید: بعد از انقلاب شاهد پیشرفت‌های زیادی بوده‌ایم و شاید ما که معمولاً ساکن روستا یا شهرستان‌ها هستیم این مسئله را بهتر درک کنیم، چون مثلاً از لحاظ امکانات زندگی مثل آب، برق، گاز و مواردی دیگر تا قبل از انقلاب عقب‌ماندگی‌های شدیدی وجود داشت اما امروزه حتی روستاهای دورافتاده نیز داری برق هستند.

احمدی ادامه می‌دهد: قبلاً ما در صنعت، تجهیزات دفاعی و حتی کشاورزی وابسته بودیم اما بعد از انقلاب رفته‌رفته با اعتمادی که به جوانان و ظرفیت‌های داخل کشور شد پیشرفت‌های زیادی اتفاق افتاد و می‌بینیم که ما الآن از قدرت‌های بزرگ هستیم و کسی جرئت تجاوز به حریم کشور ما را ندارد.

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی و معیشتی مورد گلایه مردم است گفت: خودم بازنشسته هستم و شرایط را به‌خوبی درک می‌کنم، البته فشارهای خارجی وجود دارد و تحریم هستیم اما شاید خیلی از این‌ها به خاطر این باشد که مسئولین بر روی خیلی از توانایی‌های داخل کشور چشم‌بسته‌اند و از طرف دیگر به جوانان فرصت نمی‌دهند درصورتی‌که جوانان ما بودند که جنگ را مدیریت کردند.

این شهرونده اراکی می افزاید: مسائلی مثل گرانی و بیکاری این روزها زندگی اقشار متوسط و ضعیف جامعه را تحت تأثیر قرار داده است اما به‌شخصه در راهپیمایی‌ها دیده‌ایم که همین مردمی که شاید دچار مشکلات زیادی هستند حضور دارند چون اعتقاد دارند که این‌ها مسائلی است که باید در داخل کشور حل شود و دشمن نباید آن را یک نقطه‌ضعف برای ضربه زدن به ما تبدیل کند.

احمدی خاطرنشان کرد: حالا که انتخابات را در پیش داریم به‌عنوان یک ایرانی از کاندیداها انتظار دارم که برای مشکلات راهکار بدهند و برنامه داشته باشند که با آنچه داخل کشور داریم بتوانند کار کنند وگرنه راهی مثل مذاکره را در سال‌های گذشته دیدیم که با بدعهدی آمریکایی‌ها شکست خورد و مردم از این ناحیه دوباره آسیب دیدند.

امثال حاج قاسم در نظام جمهوری اسلامی رشد کرده اند/ اینکه ملت ایران به اعتقاداتشان و خون شهدا پشت کننده خیال بیهوده است

با نسل جدید و یک جوان دهه هفتادی گفتگو را ادامه دادیم، نامش محسن است و دانشجوی مهندسی برق دانشگاه اراک که البته می گوید به دنبال کردن مسائل سیاسی علاقه‌مند‌ است، این جوان نظرش درباره عملکرد جمهوری اسلامی را این‌چنین بیان کرد: دشمنان در سال‌های بعد از انقلاب سعی کرده‌اند نظام جمهوری اسلامی را ناکارآمد جلوه بدهند اما عقیده من بر این است که وقتی امثال حاج قاسم سلیمانی در این بستر رشد کرده‌اند به‌هیچ‌وجه نمی‌توان حرف از ناکارآمدی نظام و انقلاب زد.

وی افزود: ما امثال حاج قاسم را کم نداریم اما متأسفانه بسیاری از مشکلات از آنجایی نشئت می‌گیرد که برخی از مسئولان ما به‌عنوان مدیر جمهوری اسلامی حرفی را می‌زنند که دشمن آن را می‌پسندد، حالا خواسته یا ناخواسته در زمین آن‌ها بازی می‌کند و گراهایی می‌دهد که دشمن سوءاستفاده می‌کند.

محسن می‌گوید: اینکه تک‌تک ما هم از همان یک رأی خود در تعیین سرنوشت کشور درست استفاده نکرده‌ایم و تحت تأثیر وعده‌های خوش آب و رنگ مدیرانی را انتخاب کرده‌ایم که چندین سال کشور را معطل مذاکره نگه‌دارند را نباید به‌پای نظام بنویسیم چراکه بعضاً همین انتخاب‌های اشتباه مسیر پیشرفت نظام به‌سوی بسیاری از اهداف را مسدود کرده است.

این دانشجوی جوان ادامه می‌دهد: کم سن سال‌تر از آن هستم که از تجربه بگویم اما تاریخ نشان می‌دهد هرکجا که ظرفیت و توانایی‌های خودمان را باور کرده‌ایم پیشرفت‌های عظیمی برای کشور به ارمغان آمده است کما اینکه امروز ایران در تولید امنیت و قدرت نظامی و ابزار آن خودکفا است و چه‌بسا اگر برخی سیاست‌های غلط و سرعت‌گیرهای خودساخته نبود امروز در صنعت هسته‌ای به افق‌های پیش‌بینی‌شده رسیده بودیم.

وی تصریح می‌کند: امروز صحنه نبرد، نظامی نیست و بلکه اقتصادی است و کارشناسان هم می‌گویند که اقتصاد ایران بیمار است، این بیماری هم داخلی است و باید غده سرطانی نفت محوری و دلار سالاری را از کالبد آن خارج کرد تا مشکلاتی همچون گرانی و بیکاری با جان گرفتن تولید در کشور برطرف شود.

محسن در پاسخ به این سؤال که آیا دشمن در جدا کردن مردم از نظام موفق بوده است یا خیر گفت: مشکلات بخصوص در زمینه معیشت وجود دارد و حل آن مطالبه مردم از مسئولین است اما اینکه بخواهیم بگوییم ملت ایران که روزهایی به‌مراتب سخت‌تر را هم تجربه کرده‌اند بااین‌وجود به خون هزاران شهید خود و اعتقاداتشان پشت می‌کنند خیال بیهوده‌ای است که دشمن هم به اذعان دارد.

پیشرفت های کشور باعث افتخار است/ مدیرانی از جنس سردار سلیمانی می‌خواهیم

با یک خانم به گفتگو پرداختیم که خانه‌دار است و صاحب دو فرزند دانش‌آموز و البته همسرش در یک کارخانه خصوصی شاغل است،خانم رضایی می‌گوید: مردم در تمام بیش از ۴۰ سال گذشته از رهبری و نظام حمایت کرده‌اند و برای به‌دور از سلایق یا نوع نگاه‌های سیاسی برای خون شهدا احترام و قداست ویژه‌ای قائل هستند؛ شخصاً با شنیدن خبر شهادت شهید سلیمانی خیلی ناراحت شدم و با دیدن تصاویر مراسم تشییع در تلویزیون اشک ریختم و این احساس میلیون‌ها ایرانی بود چون شهید سلیمانی برای این مردم و کشور ازخودگذشتگی کرد و دیدیدم که مردم هم سنگ تمام گذاشتند.

وی تأکید کرد: تمام پیشرفت‌هایی که صنعت هسته‌ای، موشکی و زیرساخت‌های کشور اتفاق افتاده است باعث افتخار است و اگر مشکلی وجود دارد که البته هست یک مسئله درون خانوادگی است و اعضای یک خانواده باعزت هیچ‌گاه پیش دشمن اظهار ضعف نمی‌کنند، ما باید مشکلات را خودمان حل کنیم؛ مردم همیشه حضورشان را ثابت کرده‌اند و همچنان همراه خواهند بود اما ما مدیرانی از جنس سردار سلیمانی می‌خواهیم که آرامش، امنیت و راحتی را برای مردم می‌خواهد و خدمت به مردم را لحظه‌ای فراموش نمی‌کند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1721047
ارسال نظر
نظرات