شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:32 منتشر شده در مورخ: 1400/01/14 شناسه خبر: 1721070
معاون بهبود تولیدات دامی اداره کل جهاد کشاورزی البرز:

کمبود مرغ در بازار البرز با واردت از ۳ استان جبران می‌شود

کمبود مرغ در بازار البرز با واردت از ۳ استان جبران می‌شود
مجتبی تقی‌زاده گفت: بر اساس برنامه‌ریزی قرارگاه ساماندهی گوشت مرغ، بخشی از نیاز مصرفی البرز از ۳ استان معین گیلان، قزوین و زنجان تامین می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، معاون بهبود تولیدات دامی اداره کل جهاد کشاورزی البرز امروز شنبه با اشاره به اینکه تا ایام نوروز سهمیه مرغ ویژه ای از سایر استان ها به البرز اختصاص داده می شد،گفت: به رغم پتانسیل استان ما در زمینه تولید شیر و تخم مرغ، در زمینه مرغ مصرف کننده هستیم.

مجتبی تقی زاده افزود: پس از نوروز تنها متکی به منابع داخلی البرز برای تامین مرغ بودیم و روزانه ۴۵ تن گوشت مرغ با قیمت تنظیم بازار در استان شد، برنامه ریزی قرارگاه ساماندهی گوشت مرغ از روزگذشته تمهیداتی را اندیشیده است تا بخشی از نیاز مصرفی البرز از ۳ استان معین گیلان، قزوین و زنجان تامین شود.
 
وی اظهار داشت: امروز ۱۴ فروردین شاهد عرضه دوباره مرغ در البرز خواهیم بود و در هفته جاری به عدد توزیع ۱۰۰ تن مرغ گرم با قیمت تنظیم بازار در روز می رسیم، با این روند در روزهای آینده نگرانی درباره تامین و توزیع مرغ وجود ندارد. البرز در ایام نوروز با منابع داخلی بیش از تعهد خود یعنی ۳۵ درصد مرغ در بازار عرضه کرد اما چون سهمیه نداشتیم مشکلاتی ایجاد شد.
 
نقی زاده تصریح کرد: از یکم تا چهارم فروردین طبق روال سال های گذشته کشتارگاه‌ها تعطیل هستند و عرضه گوشت مرغ وجود ندارد در نتیجه مرغ در این چهار روز برای البرز تامین نشد اما پس از آن بین ۴۵ تن در روز گوشت مرغ گرم با استفاده از منابع داخلی استان در بازار توزیع شد.
 
وی قیمت مصوب تنظیم بازار هر محصول را برگرفته از هزینه های تولید دانست و گفت: دانه ذرت و کنجاله سویا با قیمت ارز دولتی در اختیار تولیدکننده قرار می گیرد وسایر هزینه ها اعم از نیروی انسانی، حمل و نقل، انرژی، واکسن، دارو و ریزمغذی از پوشش ارز ۴۲۰۰ تومانی خارج شده است.

تقی زاده با اشاره به رشد ۱۰ برابری هزینه های بهداشتی و درمانی تولید مرغ، افزود: اگر این هزینه در قیمت محصول دیده نشود تداوم تولید را به دنبال نخواهد داشت، البته در زمینه فراوانی دسترسی به مرغ مشکلی وجود ندارد اما بحث قیمت است که بخشی از آن با نرخی بیشتر از قیمت مصوب به دست شهروندان می رسید.
 
معاون بهبود تولیدات دامی اداره کل جهاد کشاورزی البرز در خاتمه افزایش قیمت مرغ را ثمره افزایش هزینه های تولید دانست و اظهار داشت: ۲۴۹۰۰ تومان برای هر کیلو مرغ تنظیم بازار، قیمت مصوب کشوری است و امیدواریم دسترسی و فراوانی این محصول در استان به اندازه ای برسد که شهروندان نگرانی درباره آن نداشته باشند.

 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1721070
ارسال نظر
نظرات