شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:22 منتشر شده در مورخ: 1400/01/14 شناسه خبر: 1721071
استاندار مرکزی عنوان کرد

افزایش ۱۰۰ درصدی مبتلایان و ۴ برابر فوتی‌های کرونا در استان مرکزی/تعطیلی کلیه پاساژها، بازار روزها و بازار سرپوشیده اراک از فردا

افزایش ۱۰۰ درصدی مبتلایان و ۴ برابر فوتی‌های کرونا در استان مرکزی/تعطیلی کلیه پاساژها، بازار روزها و بازار سرپوشیده اراک از فردا
آقازاده بیان کرد: متأسفانه در طی دو هفته گذشته بیش از ۱۰۰ درصد افرایش مبتلا و بیش از ۴ برابر فوتی در بیماری کرونا داشتیم که اگر این شرایط کنترل نشود قطعاً دچار شرایط بحرانی خواهیم بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ آقازاده استاندار مرکزی در جلسه مقابله با کرونا گفت: متأسفانه خریدهای نوروزی دیدوبازدیدها ، مسافرت‌ها و رعایت نکردن دستورالعمل‌ها شرایط کشور و استان را در خصوص بیماری کرونا به سمت خطرناکی هدایت کرد و این رفتارها به‌هیچ‌عنوان قابل‌قبول نبود و کسانی که رعایت نکردند امروز مسئول هستند.

آقازاده اظهار کرد: امروز شنبه ۱۴ فروردین بنا به اعلام ستاد مقابله با کرونا وضعیت شهر اراک قرمز اعلام شد که در طی دو روز آینده چند شهر دیگر نیز اضافه خواهد شد و این شرایط بار سنگینی را بر دوش کادر درمان، بیمارستان‌ها و برخی از دستگاه‌ها ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: از فردا شرایط محدودیت‌های قرمز و نارنجی بودن برای شهرهای اراک و ساوه، خمین، دلیجان،آشتیان و زرندیه باید با جدیت اعمال شود و فرمانداران و دستگاه‌های مسئول باید با جدیت بر اجرای آن نظارت داشته باشند.

استاندار مرکزی ادامه داد: گروه‌های شغلی ۲،۳ و ۴ فعالیت آنها در ۶شهرستان اعلام‌شده ممنوع است و اتاق اصناف، اداره صمت و فرمانداری ها باید در این خصوص با جدیت برخورد کنند البته مردم هم باید مشارکت داشته باشند.

وی ادامه داد: کلیه آرامستان ها ، تالارهای پذیرایی و تالار باغ ها در طی ۲ هفته آینده تعطیل هستند و اگر بخواهیم ماه رمضان و خصوصا ایام شب قدر را با محدودیت کمتر بگذرانیم باید قوانین و دستورالعمل ها را از فردا با جدیت اجرا کنیم و همه موظف هستند در این خصوص همکاری داشته باشند.

آقازاده بیان کرد: متاسفانه در طی دوهفته گذشته بیش از ۱۰۰ درصد افرایش مبتلا و بیش از ۴ برابر فوتی در بیماری کرونا داشتیم که اگر این شرایط کنترل نشود قطعا دچار شرایط بحرانی خواهیم بود.

وی افزود: نماز جمعه در شهرهای اراک و کلیه شهرستان های تابعه اراک و شهرهای ساوه،خمین، دلیجان، آشتیان و زرندیه تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند و فعالیت حضوری حوزه های علمیه نیز به شکل غیرحضوری خواهد بود.

استاندار مرکزی یادآور شد: شهرداری اراک و شهرهای اعلام شده موظف هستند در خصوص تعطیلی آرامستان ها اقدامات لازم را انجام دهند و تنها خانواده های داغدار آن هم به صورت بسیار محدود می توانند در آرامستان حضور پیدا کنند و مردم هم تا اطلاع ثانوی باید زیارت اهل قبور را تعطیل کنند.

آقازاده بیان کرد: ادارات شهرستان های قرمز و نارنجی با ظرفیت یک دوم فعالیت می کنند و تردد خودروهای با پلاک غیربومی نیز ممنوع خواهد بود و پلیس باید با جدیت اعمال قانون کند.

وی خاطرنشان کرد: اتاق اصناف استان باید از فردا با جدیت بر روی اجرای شرایط قرمز بودن نظارت داشته باشد و فعالیت کلیه پاساژها، بازار روزها و بازار سرپوشیده اراک از فردا کاملا تعطیل خواهد بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1721071
ارسال نظر
نظرات