شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:24 منتشر شده در مورخ: 1400/01/14 شناسه خبر: 1721075
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک:

ظرفیت بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) اراک کاملاً تکمیل شده است

ظرفیت بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) اراک کاملاً تکمیل شده است
جمالیان گفت: امروز ظرفیت بیمارستان امیرالمؤمنین اراک کاملاً تکمیل‌شده است و حتی برای برخی از بیماران بدحال تخت ای سی یو وجود ندارد و بیمارستان ولیعصر(عج) با توجه به حجم عظیم ترددهای مسافرتی ظرفیت آن برای بیماران تصادفی تکمیل شده و در برخی از شهرستان ها همچون آشتیان، کمیجان و دلیجان ظرفیت بیمارستانی نداریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک امروز در جلسه مقابله با کرونا گفت: خوشبختانه با اقدامات و زحمات دستگاه های مسئول همچون پلیس و مشارکت خود مردم در روز طبیعت شاهد کمترین چالش در سطح استان بودیم اما متأسفانه روستای نظم آباد و حسین‌آباد اراک همکاری نداشتند و شاهد تجمعاتی در این دو نقطه بودیم.

جمالیان اظهار کرد: امروز نتیجه ۴ عامل خرید های شب عید، دید و بازدیدها،عروسی ها و عزاداری ها و مسافرت ها را به وضوح در حال مشاهده هستیم و اینها تازه ماه عسل ایام شب عید است که متاسفانه ویروس جهش یافته انگلیسی به طور جهشی شیب آن تند می شود.

وی ادامه داد: امروز ظرفیت بیمارستان امیرالمؤمنین اراک کاملاً تکمیل شده است و حتی برای برخی از بیماران بدحال تخت ای سی یو وجود ندارد و بیمارستان ولیعصر(عج) با توجه به حجم عظیم ترددهای مسافرتی ظرفیت آن برای بیماران تصادفی تکمیل شده و در برخی از شهرستان ها همچون آشتیان، کمیجان و دلیجان ظرفیت بیمارستانی نداریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک بیان کرد: امروز ۳ عامل افزایش جهشی ویروس خود به خود کاهش یافته و تنها نگرانی مراسمات عروسی و عزاداری است که اگر تمرکز جدی بر روی این مسئله داشته باشیم قطعا اقدام موثری می توان انجام داد.

جمالیان بیان کرد: اگر وضعیت عروسی ها کنترل نشود و روزانه ۱۲ عروسی در اراک برگزار شود شاهد روزانه بیش از ۱۵۰۰ مبتلا خواهیم بود که این شرایط در توان بیمارستانی و مراکز درمانی ما نخواهد بود.

وی افزود: متاسفانه در شرایط فعلی پیش بینی ابتلا و مرگ و میر را افزایشی می بینیم و شهرهای ساوه، خمین، خنداب و آشتیان، دلیجان در معرض خطر جدی هستند که باید برای آنها تصمیمات جدی تری اتخاذ شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: متاسفانه امروز کل کشور درگیر ویروس جهش یافته است و مرگ و میر بیشتر در افراد سن بالا و بیماری های زمینه ای دیده شده و نیازمند این هستیم دستورالعمل ها و نظارت‌ها با جدیت انجام شوند.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۸۰ درصد از بیماران شناسایی‌شده کرونا از نوع ویروس جهش‌یافته انگلیسی است که قدرت سرایت بسیار بالایی دارد و این امر موجب صعودی شدن شیب نمودارها شده است.


انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1721075
ارسال نظر
نظرات