شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 09:15 منتشر شده در مورخ: 1400/01/15 شناسه خبر: 1721225
رئیس سازمان صمت البرز:

اصرار مردم و مخالفت وزارت بهداشت؛ ۲ عامل کمبود روغن جامد در بازار/ پرواز مرغ به سکوی ۳۸هزار تومان ثمره افزایش هزینه‌های تولید بود

اصرار مردم و مخالفت وزارت بهداشت؛ ۲ عامل کمبود روغن جامد در بازار/ پرواز مرغ به سکوی ۳۸هزار تومان ثمره افزایش هزینه‌های تولید بود
رامین ربیعی گفت: متاسفانه در روزهای نخست سال ۱۴۰۰ وضعیت به گونه ای بود که در یک برهه قیمت مرغ تا کیلویی ۳۸ تومان در بازار هم رسید و وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد این قیمت واقعی نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رئیس سازمان صمت البرز درباره آشفته بازار مرغ در ایام نوروز در گفتگو با خبرنگار تیتریک، گفت: متاسفانه وضعیت به گونه ای بود که در یک برهه قیمت مرغ تا کیلویی ۳۸ تومان در بازار هم رسید و وزارت جهاد کشاورزی هم اعلام کرد این قیمت واقعی نیست.

رامین ربیعی افزایش قیمت مرغ را ثمره گران شدن واکسن و دیگر هزینه ها دانست و افزود: در حال حاضر نرخ این محصول به قیمت ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان در تنظیم بازار رسیده است، قیمت مرغ باید به گونه ای باشد که مرغدار متحمل زیان نشده و تولید برای وی صرفه اقتصادی داشته باشد.
 
وی با اشاره به اینکه سودهی تولید می تواند مرغداران را ترغیب به این امر کند، اظهار داشت: در غیر این صورت بازار عرضه و تقاضا به هم می خورد، البته در حال حاضر با تامین مرغ از ۳ استان معین البرز یعنی گیلان، قزوین و زنجان دیگر کمبود مرغ نخواهیم داشت.
 
ربیعی قیمت هر کیلو مرغ منجمد را ۱۹ هزار تومان اعلام کرد و با اشاره به اینکه به واسطه روند مذکور قیمت مرغ تک نرخی خواهد شد، در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: طی ماه های اخیر موضوع کاهش تولید روغن جامد به واسطه مشکلات بهداشتی توسط کارشناسان بهداشت مطرح شد.
 
وی با اشاره به اینکه علی رغم توصیه کارشناسان و طرح علوم پزشکی برای کاهش تولید روغن جامد اما همچنان تقاضا برای این محصول در بازار وجود دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به اصرار مردم برای خرید این محصول همچنان مشکل روغن جامد حل نشده و در بازار کم است.
 
ربیعی تصریح کرد: علی رغم اینکه وزارت بهداشت مخالف این موضوع است اما قرار شد مقداری از تولید روغن مایع کم و روی خط تولید روغن جامد برده شود چرا که پایه و اساس کمبود روغن جامد در بازار از جایی شروع شد که کارشناسان اعلام کردند این محصول برای سلامت جامعه مشکل است و باید تولید آن کم شود.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز در خاتمه گفت: با وجود اینکه بسیاری از کارشناسان وزارت بهداشت از مضرات روغن جامد برای سلامتی می گویند اما مردم ما همچنان روی روغن جامد دیدگاه خاصی دارند و بعضا ذائقه خود را تغییر نداده اند.
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1721225
ارسال نظر
نظرات