شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 19:33 منتشر شده در مورخ: 1400/01/15 شناسه خبر: 1721227

نون خ به نرخ روز!

نون خ به نرخ روز!
نون خ سعید آقاخانی با گذشت زمان بخش زیادی از ضعف های خود را پوشش داد و در کنار افزایش جذابیت های بصری و بازی گرفتن بهتر از بازیگران بومی استانهای کردستان و کرمانشاه باعث شد تا نوخ خ در فصل سوم خیلی بهتر دیده شود و این بهتر دیده شدن گامی تازه برای موفقیت یک مجموعه ادامه دار و با فصل های طولانی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  کُردتودی، نون خ سعید آقاخانی در حالی به سری سوم رسید و اتفاقا مورد استقبال مردمی قرار گرفت که متاسفانه در روزهای نخست پخش این مجموعه در سه سال قبل با واکنش های مختلفی به ویژه در مناطق‌ غرب کشور مواجه شده بود ولی سعید آقاخانی و تیم همراهش بدون توجه به واکنش های منفی عده ای محدود، بخشی از اشکالات فصل های اول و دوم را رفع کرد و امروز به پختگی قابل قبولی دست پیدا کرده است.

نون خ سعید آقاخانی با گذشت زمان بخش زیادی از ضعف های خود را پوشش داد و در کنار افزایش جذابیت های بصری و بازی گرفتن بهتر از بازیگران بومی استانهای کردستان و کرمانشاه باعث شد تا نوخ خ در فصل سوم خیلی بهتر دیده شود و این بهتر دیده شدن گامی تازه برای موفقیت یک مجموعه ادامه دار و با فصل های طولانی شد.

نون خ هر چند که همچنان و با رسیدن به فصل سوم با مشکلات و کمبودهای جدی در بخش شخیت پردازی، فیلم نامه نویسی و حتی کارگردانی به دلیل بازی و کارگردانی همزمان سعید آقاخانی مواجه است، ولی جنبه های مثبت آن نیز کم نظیر و در نوع خود بی نظیر است و به همین دلیل نه تنها کردزبان ها بلکه مردم سایر استانهای کشور نیز استقبال بی نظیری از این مجموعه به عمل آوردند.

سعید آقاخانی که روزگاری نه چندان دور پای ثابت بازی در مجموعه های طنز برجسته تلویزیون بود در ادامه راه، با بازی در چندین فیلم سینمایی شاخص معتبرترین جایزه سینمایی بازیگری کشور را کسب کرد و بعد از آن وارد فضای کارگردانی شد و آثار بسیار خوبی را نیز از خود برجای گذاشت.

نون خ اولین تجربه سعید آقاخانی برای تولید اثر در منطقه غرب کشور بود، قبول کردن ریسک تولید یک اثر تلویزیونی با بهره گرفتن از ظرفیت های بومی و محلی دو استان کردستان و کرمانشاه، نگاه بسیاری از مردم کشور را به سمت خود جلب کرد و سعید آقاخانی با بهره گرفتن از تجربه گرانبهای خود از این آزمون مهم سربلند بیرون آمد.

نگاهی به بخشی از نقدهای تند صورت گرفته نسبت به سریال نون خ نشان می دهد که متاسفانه عده ای از یک اثر طنز تلویزیونی که اولویت آن سرگرمی است، انتظار دارند که همه مطالبات مردم کرد زبان از رسانه ملی در حوزه حفظ هویت و فرهنگ مردم کرد بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را به دوش بکشد در حالی که اساسا اولویت این سریال این چنین نیست و نباید از آن این انتظار را داشت.

سعید آقاخانی با بهره گرفتن از هوش و ذکاوت خود شماری زیادی از بازیگران گمنام استان های کردستان و کرمانشاه را شناسایی و با بازی گرفتن خوب از آنها باعث سکوی پرتاب برای آنها شد و به همین دلیل است که تنها بعد از پخس سری اول مجموعه نون خ تعدادی از این افراد راهی بازی در مجموعه های برجسته تلویزیونی و حتی سینمایی شدند.

معرفی بخشی از ظرفیت ها و استعداد های فرهنگی و هنری کردی از جمله زبان، لباس و حتی موسیقی کردی از دیگر جذابیت های سریال نون خ سعید آقاخانی بود که با گذشت زمان بر اعتلای آن افزوده شد و امروز این اثر تلویزیونی به یک برند مهم تبدیل شده است.

نون خ 3 در شرایطی به پربیننده ترین مجموعه تلویزیونی در بهار سال 1400 تبدیل شده است که رقبای این اثر با بهره گفتن از بازیگران صاحب نام و عنوان تر از رسیدن به این جایگاه محروم مانده اند و به همین دلیل است که باید سپاس گزار سعید آقاخانی و تیم همراهش بود که از این فرصت ایجاد شده به بهترین شکل ممکن استفاده کردند.

یکی از مهمترین ویژگی های مجموعه نون خ که در فصل سوم به اوج خود رسید حرکت بر اساس موضوعات و سوژه های روز بود که سعید آقاخانی با هنرمندی هر چه تمامتر کوچکترین موضوعات روز جامعه را در قالبی هنرمندانه بیان می کرد و این نوع پردازش وی با استقبال خوبی نیز از سوی مخاطب مواجه می شد.

پرداختن به مسئله کرونا، دست مایه قرار دادن کمبودها و کاستی های ارتباطی مردم ساکن در روستاهای محروم کشور از جمله کردستان و کرمانشاه، پرداختن به مسئله بورس و ده ها موضوع از این دست نشان داد که سعید آقاخانی از تمامی ظرفیت های خود برای تازه و نو بودن اثرش بهره گرفته است.

امروز در حالی نون خ در فصل سوم به پایان رسید که ساخت و تولید فصل های جدید این اثر تلویزیونی به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است و این میزان استقبال از یک اثر با پرداختن به مسائل و موضوعات استانهای غربی از جمله کردستان و کرمانشاه در نوع خود بی نظیر است و به همین دلیل باید در یک جمله گفت که سعید آقاخانی به عنوان فرزند کردستان دین خود را به مردم استانش ادا کرد.

آرمان نصرالهی

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1721227
ارسال نظر
نظرات