شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:39 منتشر شده در مورخ: 1400/01/15 شناسه خبر: 1721247
عراقچی:

طرح گام به گام را قبول نداریم/ هیچ مذاکره‌ای با آمریکایی‌ها نخواهیم داشت

طرح گام به گام را قبول نداریم/ هیچ مذاکره‌ای با آمریکایی‌ها نخواهیم داشت
معاون سیاسی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه هیچ‌گونه مذاکره مستقیم یا غیرمستقیم با آمریکا نداریم، گفت: ما هیچ طرح یا پیشنهاد گام به گامی را نه داریم و نه قبول می‌کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه در آستانه سفر به وین اظهار داشت: آنچه  که در کمیسیون مشترک وین دنبال می کنیم دقیقا مبتنی بر مواضع نظام است که توسط مقام معظم رهبری و مسئولین کشور بارها اعلام شده است.

وی عنوان کرد: ما در وین هیچ مذاکره مستقیم یا غیر مستقیم با آمریکایی ها نخواهیم داشت بلکه با کمیسیون مشترک و کشورهای ۱+۴ مذاکره می کنیم و خواسته و شرط خود برای بازگشت به برجام را به آنها اعلام می کنیم.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه افزود: می گوییم شرط ما این است که ابتدا آمریکا همه تعهدات برجامی خود را انجام دهد و تمام تحریم هایی که گذاشته است را بردارد و پس از راستی آزمایی ما بر می گردیم.

عراقچی تصریح کرد: اگر کشورهای ۱+۴ توانستند آمریکایی ها را به هر روشی که خودشان می دانند و به ما ربطی ندارد، راضی کنند طبیعی است که ما به آن مسیر عمل می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه گفتگوهای صورت گرفته در وین کاملا فنی است، گفت: این گفتگوها در مورد تحریم هایی که باید برداشته شود و اقداماتی که باید انجام شود و انجام راستی آزمایی هایی که باید صوررت بگیرد است.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: ما هیچ طرح گام به گام یا پیشنهاد گام به گامی را نه داریم و نه قبول می کنیم. از نظر ما یک گام بیشتر وجود ندارد و آن این است که آمریکا تمامی تعریف هایی که در دوران ترامپ مجدد اعمال شد، یا جدیدا اعمال شد و یا برچسب آنها عوض شد باید برداشته شود.

عراقچی در پایان افزود: اینها باید تعریف شود و مشخص شود. گام نهایی که آنها و ما باید انجام دهیم، باید دقیقا تعریف شود و این موضوع فقط  در گفتگوهای فنی ما با کشورهای ۴+۱ صورت پذیر است.

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1721247
ارسال نظر
نظرات