شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 11:10 منتشر شده در مورخ: 1400/01/15 شناسه خبر: 1721263
سخنگوی ستاد کرونای البرز:

سفر رفته‌های البرز ۱۴ روز میهمانی و کار را تعطیل کنند/ کرونا طی دو هفته آینده به اوج می‌رسد

سفر رفته‌های البرز ۱۴ روز میهمانی و کار را تعطیل کنند/ کرونا طی دو هفته آینده به اوج می‌رسد
علیرضا سلیمانی گفت: تاکید جدی ما این است که مسافرت‌رفته‌ها تا دو هفته آینده مهمانی و سرکار نروند چرا که قطعا ناقل کرونا هستند و دیگران را آلوده می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از تیتریک، سخنگوی ستاد کرونای البرز امروز یکشنبه با اشاره به اینکه امیدوارم سلامتی در سال ۱۴۰۰ حرف اول را بزند، گفت: ورود استان به پیک چهارم کرونا تا حدی قابل پیش بینی بود و بخشی از این مهم به شلوغی های آخر سال برای خریدهای نوروزی و مسافرت ها باز می گردد.

علیرضا سلیمانی افزود: در روزهای نخست سال جاری تعداد بیماران بستری شده بیشتر شد و انتظار داریم کرونا طی دو هفته اینده به اوج برسد، در حالی که کادر درمان حتی سال تحویل را به دلیل حجم بالای کارکنار خانواده نبودند. امروز هم در شریطی قرار گرفته‌ایم که موج چهارم شروع شده است.
 
وی با اشاره به اینکه شرایط کرونا در البرز سخت تر خواهد شد، اظهار داشت: باید این موضوع جدی گرفته شود اگر چه این جملات برای مردم عادی شده است اما استفاده از ماسک باید جدی گرفته شود. تاکید جدی ما این است که مسافرت رفته ها تا دو هفته آینده مهممانی و سرکار نروند چرا که قطعا ناقل کرونا هستند و دیگران را آلوده می کنند.
 
سلیمانی تصریح کرد: اگر افرادی که به مسافرت رفته اند در فضای بسته قرار می گیرند نباید ماسک های خود را بردارند، همچنین اگر کسی در یک خانواده کوچکترین علامتی پیدا کرد از آبریزش بینی تا یک عطسه کوچک به حساب سرما خوردگی یا الرژی نگذارد، از خانواده دور شود و خود را مهیای درمان کند.
 
وی گفت: نهادهای نظارتی و مردم باید مسئولیت پذیر باشند و عدم استفاده از ماسک تصور غلطی است، باید شرایط به گونه ای پیش برود که افراد بدون ماسک جریمه شوند چون کرونا شوخی بردار نیست و رحم ندارد. باید محدودیت ها طبق دستورالعمل اجرا شود تا شرایط بهتری را شاهد باشیم.
 
سلیمانی افزود: کادر درمان و افراد با ریسک بالاو دارای بیماری خاص در البرز واکسینه شده اند اما حجم واکسن به دلیل شرایط خاص کشور، آنچنان که باید و شاید نیست اما مردم بدانند که با واکسن زدن هم همه چیز تمام نمی شود. تاثیر واکسن را هنوز نمی دانیم و بر اساس شنیده ها برخی از واکسن ها ۶۰ الی ۹۰ درصد تاثیر دارد.
 
وی اظهار داشت: تزریق واکسن به معنای برداشتن ماسک و لغوپروتکل ها نیست و باید این موارد جدی گرفته شود، همچنین با توجه به اینکه البرز هم با کرونای جهش یافته مواجه است و تاثیر واکسن مشخص نیست. البته در حال حاضر تعداد فوتی های البرز به عدد ثابت بین ۵ الی ۸ نفر فوتی قطعی رسیده و بستری ها از مرز ۵۰۰ نفر گذشته است.
 
سخنگوی ستاد کرونای البرز در خاتمه با اشاره به اینکه برخی از بیمارستان ها تخت ها را برای بستری بیماران کرونا خالی کرده اند و امیدواریم مردم و مسئولین کمک کنند تا این موج هم کنترل شود، خاطر نشان داشت: قرنطینه یا بستن مسیرها برای البرز اجرایی نیست و تاثیری ندارد، تنها توصیه ما این است که مردم مسئول باشند و نظارت های نظارتی به خوبی عمل کنند.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1721263
ارسال نظر
نظرات