شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:23 منتشر شده در مورخ: 1400/01/15 شناسه خبر: 1721286
در گفت و گو با رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان مطرح شد؛

سپاه؛ پیشرو در حمایت از مرزنشینان/ "رزاق"، طرحی که آبادانی را به ارمغان می آورد

سپاه؛ پیشرو در حمایت از مرزنشینان/ "رزاق"، طرحی که آبادانی را به ارمغان می آورد
ملک فاضلی گفت: سپاه همواره در حمایت از مرزنشینان پیشرو بوده و با راه اندازی طرح "رزاق"در پی رونق معیشت مردم منطقه و آبادانی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ملک فاضلی، رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: برادران سپاه طرحی را با عنوان "رزاق" برای معیشت مرزنشینان آغاز کردند که به طور قطع اجرای چنین اقدام هایی خیلی سخت است و با مشکلاتی همراه می شود.
 
وی با بیان این که سپاه اولین نهادی که است که حامی مرزنشینان و امنیت بوده و در جهت اشتغال فعالیت می کند، ادامه داد: آنچه در سراوان می تواند بر معیشت مردم تاثیر فوری بر جای بگذارد، اشتغالی است که از طریق مرز فراهم می شود که طرح رزاق با همین هدف طراحی شد.
 
نماینده مردم سراوان اظهار کرد: با توجه به اهمیت مرز و فرصت آن در این منطقه و این که می تواند سبب آبادانی شود، پیرامون ساماندهی مرز اقدام هایی صورت گرفته است، در همین راستا پیگیر راه اندازی حداقل دو گمرک رسمی برای سراوان و چندین بازارچه به تناسب نیاز مردم حوزه انتخابیه در ۳۸۰ کیلومتر مرز مشترکی که با پاکستان داریم، هستیم.
 
وی گفت: داد و ستد مفید و مثبت در خون مردم این استان و به ویژه سراوان، مهرستان و سیب و سوران، گلشن وجود دارد و از دیرباز پدرانشان در حوزه تجارت از طریق مرز فعالیت داشتند و شاید سراوان پر رونق ترین شهر از لحاظ داد و ستد در طول ادوار بوده است.
 
فاضلی ابرازامیدواری کرد: بتوانیم با رسمی شدن مرز و با توجه به قولی که وزیر راه در جهت ترانزیتی شدن محور خاش – سراوان – کوهک داده است، در راستای رونق معیشت مردم این منطقه گام های ارزنده ای برداریم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1721286
ارسال نظر
نظرات