شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:01 منتشر شده در مورخ: 1400/01/15 شناسه خبر: 1721309
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان خبر داد؛

مشاهده پرنده نادر "بوچانگا" برای اولین بار در کنارک

مشاهده پرنده نادر "بوچانگا" برای اولین بار در کنارک
وحیدپورمردان گفت: اولین مشاهده پرنده نادر "بوچانگا" در شهرستان کنارک ثبت شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وحید پورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصر هامون بیان کرد: طول بدن این گونه ۳۰ تا ۳۱ سانتی متر و طول بالهای آن ۱۳ تا ۱۴ سانتیمتر و بدنی یک دست سیاه با دم بلند و دو شاخه دارد.

وی افزود: بوچانگا در میان درختان پراکنده پهن برگ، اراضی مزروعی و اطراف روستاها و حتی در شهرها دیده و اغلب به تنهایی و گاهی به صورت جفتی مشاهده می شود، ولی زمستان‌ها در دسته‌های کوچک است.

پورمردان ادامه داد: بوچانگاها حشره خوار هستند و گاهی از مارمولک‌ها و حتی پرندگان کوچک تغذیه می‌کنند، برای شکار طعمه روی شاخه‌های بدون برگ در بالاترین نقطه از درختان، سیم های برق، حصارها و یا پشته های گلی در مزارع می نشیند و اطراف را برای یافتن حشرات زیر نظر می‌گیرند، همچنین برای صید حشرات در اطراف دام های اهلی یا حیوانات وحشی دیده می شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان اظهار کرد: "زارودنی" در تابستان ۱۸۹۸ میلادی تعداد چهار تا پنج از اینگونه را در منطقه رود بمپور در جنوب شرق سیستان و بلوچستان گزارش کرد و تاکنون از حضور این گونه درکنارک گزارشی ثبت نشده بود و این اولین گزارش از ثبت این گونه در این شهرستان است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1721309
ارسال نظر
نظرات