شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 12:03 منتشر شده در مورخ: 1400/01/15 شناسه خبر: 1721316
رئیس اتحادیه مرغ و تخم مرغ استان:

کمبود مرغ در سمنان به دلیل خرید اهالی شهرها و استان‌های همجوار است

کمبود مرغ در سمنان به دلیل خرید اهالی شهرها و استان‌های همجوار است
پس از کاهش صف های طولانی برای خرید مرغ حال این روزها شاهد افزایش قیمت مرغ و رسیدن آن به قیمت های لاکچری هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، در ایام نوروز که تقاضا برای مرغ به شدت افزایش یافت و صف های طولانی مردم را دربر داشت اما قیمت مرغ نتوانست بر این مدار ثابت بماند.

وضعیت بازار مرغ کلاف سردرگم و پیچیده‌ای شده که هیچ کس مسئولیت آن را قبول نمی‌کند و فقط وعده و شعار می دهند و مصرف‌کننده نیز بیش از همه از این شرایط زیان می‌بیند.

در پی افزایش دوباره قیمت مرغ، قاسم ویژه رئیس اتحادیه مرغ وتخم مرغ استان سمنان در گفتگو با مرآت درخصوص قیمت مصوب مرغ در بازار گفت: مرغ به قیمت ۲۳هزارو۳۰۰ تومان برای فروشگاه های سطح استان فاکتور می شود و به مبلغ ۲۴ هزارو ۹۰۰تومان به دست همشهریان عزیز می رسد.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که در سال گذشته قیمت مصوب مرغ در ستاد تنظیم بازار دو بار افزایش یافت و قیمت مصوب آن ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان شد ولی با وجود اینکه قرار بود بر کالاها افزایشی صورت نگیرد حال دوباره قیمت مرغ پرکشید.

حال با افزایش قیمت مرغ در بازار عرضه و توزیع مرغ به روال عادی برگشته و دیگر صفی در مقابل مغازه مرغ فروشی ها مشاهده نمی شود که دراین باره رئیس اتحادیه مرغ وتخم مرغ استان سمنان اذغان کرد: خوشبختانه در چند روز اخیر اوضاع پر تلاطم بازار مرغ آرام شد و مرغ در تمام استان سمنان در دسترس عموم همشهریان است.

ویژه با بیان اینکه میزان توزیع مرغ در استان سمنان روزانه ۲۰ تن می باشد افزود: هیچ کمبودی در زمینه مرغ در استان سمنان وجود ندارد.

رئیس اتحادیه مرغ وتخم مرغ استان سمنان دلیل کمبود مرغ در استان را خرید اهالی شهرها و استان های همجوار از استان دانست وگفت: میزان توزیع مرغ به همان اندازه میزان سابق است و ما در خصوص توزیع مرغ هیچ مشکلی را نداریم.

نگاه کوتاهی به بازار کالاهای اساسی نشان می‌دهد که بیشتر کالاهای اساسی و ضروری سبد خانوار با افزایش قیمت چند باره به صورت قانونی و با موافقت ستاد تنظیم بازار مواجه شده و در نهایت باز هم گران‌تر از نرخ مصوب عرضه شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1721316
ارسال نظر
نظرات